Zamknij

Ilona Łepkowska zdradziła, na kogo zagłosowała. Komu "królowa seriali" udzieliła poparcia?

30.06.2020 10:54
Ilona Łepkowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Ilona Łepkowska podzieliła się informacją o tym, na kogo zagłosowała w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Komu "królowa seriali" udzieliła poparcia?

Ilona Łepkowska zdradziła, którego kandydata wsparła swoim głosem. "Królowa seriali" przyznała, że dokonywała wyboru pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Szymonem Hołownią Jak wskazała, początkowo to ten drugi był najbliższym jej kandydatem ostatecznie zmieniłam zdanie.

Ilona Łepkowska - na kogo głosowała?

"Zastanawiałam się wcześniej nad Szymonem Hołownią, ale nie podobały mi się jego niektóre zachowania po wejściu Rafała Trzaskowskiego do gry" - stwierdziła w rozmowie z dziennikarką WP.pl. Dodała, że Hołownia ma małe doświadczenie polityczne i - pomimo tego, że ceni jego działalność charytatywną - niedojrzałe, jej zdaniem, zachowanie tego kandydata przesądziło, że ostatecznie wybrała Trzaskowskiego.

Ilona Łepkowska to znana producentka i scenarzystka serialowa oraz filmowa, która ma na koncie liczne nagrody. Pisała scenariusze dla takich seriali jak "M jak miłość", "Klan", "Barwy szczęścia", czy "Na dobre i na złe". Z tego właśnie powodu przylgnął do niej przydomek "królowej seriali". Często jednak scenarzystka wypowiada się na tematy polityczne. Szerokim echem w sieci odbił się jej list do Jarosława Kaczyńskiego, który opublikowała w kwietniu.

"Okazał pan głęboką pogardę i całkowity brak zrozumienia uczuć milionów zwykłych Polaków, ludzi, w których interesie działa Pan ponoć od dziesięcioleci. Tych Polaków, którym w te Święta nie dane będzie odwiedzić grobów swoich bliskich, bowiem im, zwykłym Polakom, jest to zakazane. Szanuję pana głęboką miłość do Matki, opiekę, którą ją pan z pana Bratem otaczaliście i rozumiem ból po jej stracie. Ale miłość do rodziców i ból po ich śmierci to jedna z tych rzeczy, która ludzi powinna łączyć. Tymczasem ona dziś podzieliła pana i pozostałych Polaków" - napisała.

Można się domyślić, na kogo "królowa seriali" zagłosuje w kolejnej turze. Jak wyjawiła, ma nadzieję, że wyborcy Szymona Hołowni poprą Trzaskowskiego.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/AS