Zamknij

J K Rowling potwierdziła ciemną teorię fanów na temat bohatera z Harry'ego Pottera

Redakcja
21.08.2018 15:16
Albus Dumbledore teoria fanów JK Rowling
fot. screen

Choć książki o przygodach Harry'ego Pottera ukazały się już dawno temu, fani nadal szukają w nich ukrytych przekazów i snują swoje teorie. Do jednej z nich odniosła się właśnie J. K. Rowling.

Fani Harry'ego Pottera z pewnością nie pozwolą, by historia z Hogwartu popadła w zapomnienie. Choć minęło już 17 lat odkąd ukazały się hitowe powieści J.K. Rowling, wielbicieli nadal przybywa i stale szukają oni nowych tajemnic, ukrytych w słowach powieści. Nieustannie snują teorie o bohaterach. Teraz zdaje się, że jedną z nich potwierdziła sama autorka. Teoria ta dotyczy... Albusa Dumbledore'a i związana jest z "Opowieścią o trzech braciach" odnoszącą się do "Insygniów Śmierci".

Przypomnijmy, że opowieść ta ukazuje historią braci, którzy wędrując wspólnie przez krainę, pewnego dnia dotarli do rzeki, tak głębokiej i burzliwej, że nie dało się jej przejść ani przepłynąć żywym. Aby oszukać Śmierć postanowili skorzystać z magii. Zbudowali z jej pomocą most. Jednak w połowie drogi przed nimi stanęła zakapturzona postać - właśnie Śmierć. Ponieważ Śmierć była zaskoczona ich sprytem, podarowała im po jednym życzeniu.

Albusa Dumbledore to Śmierć w dziełach o Harrym Potterze?

Najstarszy brat poprosił o najpotężniejszą różdżkę. Drugi brat zażądał mocy wskrzeszenia umarłych. Najmłodszy brat pomyślał, że Śmierć chce go oszukać więc poprosił o coś, dzięki czemu zostanie pozostawiony w spokoju - dostał pelerynę niewidkę. Ostatecznie dwaj starsi bracia i tak zginęli, a najmłodszy wiódł dalsze życie. Jak głosiła jedna ze starszych teorii fanów, najmłodszym bratem był Harry Potter. Najnowsza teoria mówi, że Śmiercią jest właśnie Albus Dumbledore.

Najmłodszy z braci żyje długo, a swoją pelerynę przed śmiercią ofiarowuje synowi, po czym oddaje się w ręce Śmierci, jakby witał starego przyjaciela. Dlaczego więc to Dumbledore ma być Śmiercią? Otóż w "Insygniach Śmierci" Harry zostaje zabity klątwą i przetransportowany na stację King's Cross, gdzie wita go nikt inny, jak "stary przyjaciel" Dumbledore.

J. K. Rowling o teorii fanów

Autorka książek uważnie śledzi kolejne teorie fanów. Do tej właśnie postanowiła odnieść się na Twitterze. Napisała: "Dumbledore jako Śmierć - piękna teoria i pasuje".

RadioZET.pl/SA