Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jacek Rozenek wyszedł ze szpitala. Aktor „Barw szczęścia” przechodzi rehabilitację nad morzem

28.06.2019 12:03

Jacek Rozenek w maju przeszedł udar. Gwiazdor „Barw szczęścia” opuścił już szpital i przebywa obecnie w ośrodku rehabilitacyjnym na Pomorzu, w którym przechodzi leczenie.

Jacek Rozenek fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News

Jacek Rozenek trafił do ośrodka rehabilitacyjnego

Jacek Rozenek kilka tygodni temu trafił do szpitala z udarem, a jego stan był bardzo poważny. Aktor „Barw szczęścia” dochodzi do siebie i jak dowiedział się „Fakt”, opuścił już szpital. Jacka Rozenka czeka jednak kilkumiesięczna rehabilitacja. Choć mówi, czyta, porusza się samodzielnie i uczy nowych ról, musi przejść leczenie. Aktor trafił do ośrodka rehabilitacyjnego na Pomorzu.

„Lekarze zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem dla Jacka będzie pełna rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku. Dzięki wsparciu rodziny umieszczono go w jednej z placówek na Pomorzu. Jacek unika ludzi, odwiedzają go tylko najbliżsi. Jest jeszcze osłabiony, ale rokowania są dobre. Dużo śpi, odpoczywa i ćwiczy. Mówi, że czuje się dobrze, ale musi sobie kilka rzeczy przemyśleć. Planuje, że po wakacjach w pełni wróci do pracy” – czytamy w „Fakcie”.

Jacek Rozenek musi przestrzegać diety

Jacek Rozenek musi ściśle przestrzegać diety. Nie ma mowy o ciężkostrawnych potrawach i alkoholu. W szpitalu aktor spotkał się z dietetykiem, od którego dostał kilka wskazówek.

„Musi jeść dużo białka, sporo warzyw i ryb. Tłuszcze zwierzęce, mocna kawa i herbata odpadają” – dodaje dziennik. Choć aktor uwielbia swoją pracę i chce do niej wrócić po wakacjach, od lekarzy usłyszał, że koniecznie musi zwolnić tempo.

RadioZET.pl/ SW

Oceń