Zamknij

Jacek Rozenek wyszedł ze szpitala. Aktor „Barw szczęścia” przechodzi rehabilitację nad morzem

Sylwia Wamej
28.06.2019 12:03
Jacek Rozenek
fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News

Jacek Rozenek w maju przeszedł udar. Gwiazdor „Barw szczęścia” opuścił już szpital i przebywa obecnie w ośrodku rehabilitacyjnym na Pomorzu, w którym przechodzi leczenie.

Jacek Rozenek trafił do ośrodka rehabilitacyjnego

Jacek Rozenek kilka tygodni temu trafił do szpitala z udarem, a jego stan był bardzo poważny. Aktor „Barw szczęścia” dochodzi do siebie i jak dowiedział się „Fakt”, opuścił już szpital. Jacka Rozenka czeka jednak kilkumiesięczna rehabilitacja. Choć mówi, czyta, porusza się samodzielnie i uczy nowych ról, musi przejść leczenie. Aktor trafił do ośrodka rehabilitacyjnego na Pomorzu.

„Lekarze zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem dla Jacka będzie pełna rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku. Dzięki wsparciu rodziny umieszczono go w jednej z placówek na Pomorzu. Jacek unika ludzi, odwiedzają go tylko najbliżsi. Jest jeszcze osłabiony, ale rokowania są dobre. Dużo śpi, odpoczywa i ćwiczy. Mówi, że czuje się dobrze, ale musi sobie kilka rzeczy przemyśleć. Planuje, że po wakacjach w pełni wróci do pracy” – czytamy w „Fakcie”.

Jacek Rozenek musi przestrzegać diety

Jacek Rozenek musi ściśle przestrzegać diety. Nie ma mowy o ciężkostrawnych potrawach i alkoholu. W szpitalu aktor spotkał się z dietetykiem, od którego dostał kilka wskazówek.

„Musi jeść dużo białka, sporo warzyw i ryb. Tłuszcze zwierzęce, mocna kawa i herbata odpadają” – dodaje dziennik. Choć aktor uwielbia swoją pracę i chce do niej wrócić po wakacjach, od lekarzy usłyszał, że koniecznie musi zwolnić tempo.

RadioZET.pl/ SW