Zamknij

Jim Carrey zamieszany w śmierć partnerki? Stanie przed sądem

Redakcja
02.06.2017 13:07
Jim Carrey
fot. ons.pl

Partnerka Jima Carreya, Cathrione White, odebrała sobie życie jesienią 2015 roku. Powodem samobójstwa było rozstanie z aktorem. Okazuje się jednak, że sąd będzie badał, jaki związek miał z tym Carrey. Czy gwiazdor może być zamieszany w śmierć kobiety?

Jak poinformowały zagraniczne media, do sądu w Los Angeles wpłynął pozew przeciw Jimowi Carreyowi, związany ze śmiercią jego byłej partnerki. Rodzina kobiety domaga się zbadania kwestii przedawkowania przez nią leków, które były przepisane na gwiazdora.

Na rozprawie, która odbyła się 31 maja, sędzia przyznał, że nie jest gotów, by kończyć tę sprawę. Wcześniej adwokat Carreya, Raymond Boucher, złożył wniosek o oddalenie sprawy. Sędzia stwierdził jednak, że chce przyjrzeć się pewnym jej aspektom. Zgodnie z ustaleniami z sekcji zwłok, Cathrione White popełniła samobójstwo przedawkowując środki przeciwzapalne, które zażywał Jim Carrey. Aktor kupił je realizując receptę wystawioną na niejakiego Arthura Kinga. Pod tym pseudonimem krył się prawdopodobnie on sam - o czym świadczyć miał SMS, który na krótko przed śmiercią Carrey wysłał byłej partnerce. Ukrywając się pod fałszywym imieniem i nazwiskiem aktor mógł próbować tuszować zakup medykamentów.

Nie wiadomo, jaki charakter ma złożony pozew oraz czy Carreyowi zarzuca się nieumyślne spowodowanie śmierci, czy też działanie z premedytacją. On sam krótko komentuje pojawiające się oskarżenia. Odrzuca je i twierdzi, że będzie szukał sprawiedliwości i "bronił swojego honoru przed złem tego świata".

RadioZET.pl/SA