Zamknij

Joanna Koroniewska opowiedziała o początkach macierzyństwa. Z czym miała największy problem?

Sylwia Wamej
16.07.2019 13:07
Joanna Koroniewska
fot. Artur Zawadzki/ Reporter

Joanna Koroniewska jest szczęśliwą mamą dwóch córeczek. Jednak macierzyństwo to nie tylko same piękne chwile. W najnowszym wywiadzie aktorka zdradziła m.in., z czym miała największy problem przy pierwszym dziecku. 

Joanna Koroniewska o początkach macierzyństwa. Z czym miała problem?

Joanna Koroniewska jest szczęśliwą żoną i mamą dwóch córeczek. Aktorka zdecydowała się udzielić wywiadu Katarzynie Burzyńskiej, w którym opowiedziała o blaskach i cieniach macierzyństwa. Gdy po raz pierwszy zaszła w ciążę, była przerażona. Tym bardziej że gdy miała 22 lata, straciła mamę i decydowała sama o sobie.

„Wtedy wydawało mi się, że jestem tak ogromną hedonistką, że to się nie może udać. Myślałam sobie: Nie, ja nie dam rady, ja się kompletnie do tego nie nadaję! I popłakałam się ze stresu. Od 22. roku życiu żyłam całkowicie sama, bez bliskiej rodziny, samostanowiłam o sobie i nagle: Ja mam się kimś zająć? To jest niemożliwe. Ale nasza natura jest piękna: wszystko przychodzi tak szybko i w tak niesamowicie naturalny sposób… Dziecko zrobiło wielkie bum w moim życiu, wywróciło je kompletnie do góry nogami: z osoby patrzącej głównie na siebie, stałam się osobą patrzącą, uważającą niemal tylko i wyłącznie na dziecko. Więc u mnie zaczęło się tąpnięciem totalnym” – powiedziała Joanna Koroniewska w rozmowie z Kasią Burzyńską.

Gdy Joanna Koroniewska urodziła pierwszą córkę, początkowo miała problem z karmieniem piersią.

„Miałam np. duże problemy z karmieniem piersią. Ale w związku z tym, że jestem zadaniowcem, próbowałam najróżniejszych sposobów, walczyłam, przeszłam kryzysy, spotkania z wieloma doradcami laktacyjnymi i w efekcie udało się: karmiłam. Ale nie było to dla mnie takie oczywiste i organiczne. Nie każdej kobiecie przychodzi to z łatwością; myślę, że należy o tym głośno mówić, bo to może pomóc tym, które mają podobne problemy, są zacięte, ale miewają też chwile zwątpienia czy rezygnacji. Ja nie odpuściłam i wiem, że było warto” – podkreśla gwiazda.

Joanna Koroniewska o cieniach macierzyństwa

Joanna Koroniewska opowiedziała też o cieniach macierzyństwa i braku czasu. „Brak czasu dla siebie partnersko, ale i brak czasu dla mnie – do fryzjera chodzę rzadko (śmiech). Jest tyle rzeczy, wokół które trzeba załatwiać: szkoła, zajęcia pozaszkolne… Ale z drugiej strony: gdybym miała ten czas, to czy ja bym z niego korzystała? Chociaż jak myślę o prawdziwych problemach, cierpieniach, chorobach w rodzinach, to uzmysławiam sobie: Co ja mam za problemy? Jakie? Brak czasu dla siebie? To jest problem? To jest nic! Jest super. Jesteśmy zdrowi, szczęśliwi, To jest ważne” – powiedziała aktorka.

Zagłosuj

Masz dzieci?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/ SW