Zamknij

Joanna Kulig świętuje 37. urodziny. Pięć ciekawostek na jej temat, o których nie masz pojęcia

Sylwia Wamej
24.06.2019 12:22
Joanna Kulig
fot. Piotr Molecki/ East News

Joanna Kulig świętuje dzisiaj 37. urodziny. Aktorka wciąż jest na topie i nie zwalnia tempa. Niebawem na ekrany kin wejdzie film z jej udziałem „Ja teraz kłamię”. Oto pięć ciekawostek na temat gwiazdy „Zimnej wojny”.

Joanna Kulig po roli Zuli w „Zimnej wojnie” nie może narzekać na brak nowych wyzwań. Gwiazda jest rozchwytywana zarówno w Polsce, jak i za granicą. Mimo że niedawno została mamą, dalej jest aktywna zawodowo. Za kilka dni do kin wejdzie film z udziałem Joanny Kulig, ale też m.in. Mai Ostaszewskiej i Agaty Buzek „Ja teraz kłamię”. 24 czerwca Joanna Kulig świętuje swoje 37. urodziny. Co warto o niej wiedzieć?

Joana Kulig uczyła się w technikum hotelarskim

Joanna Kulig przed laty chodziła do szkoły muzycznej, ale również uczyła się w technikum hotelarskim. Aktorka w jednym z wywiadów wyznała, że wciąż ma w sobie instynkt hotelarza.

Miałam dwa światy. Jeden artystyczny, kiedy siadałam w dużej, pustej sali przed pianinem i ćwiczyłam klasyczne utwory, wyobrażając sobie różne emocje, a drugi ten bardziej przyziemny, gdzie uczyłam się technologii żywienia czy technik ścielenia łóżek. Do dzisiaj, gdy jestem w jakimś w hotelu na świecie, odzywa się we mnie instynkt hotelarza i sprawdzam, jak są pościelone” ” mówiła Joanna Kulig.

Joanna Kulig chciała być piosenkarką

Joanna Kulig urodziła się z muzykalnej rodzinie i od dziecka marzyła o tym, aby być piosenkarką. Gdy miała 16 lat, wzięła udział w programie „Szansa na sukces”, w którym wygrała odcinek. Z kolei podczas rocznego finału znalazła się na trzecim miejscu. Wystąpiła również w „Idolu”. W programie dotarła do półfinału. Gdy po raz drugi nie udało się jej dostać na wydział jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, zdecydowała się zdawać na studia aktorskie.

Wystąpiła w kultowym czasopiśmie „W Magazine”

Joanna Kulig po tym, jak stworzyła niesamowitą kreację w „Zimnej wojnie”, znalazła się w zestawieniu najlepszych aktorek 2018 roku kultowego „W Magazine”. Pozowała u boku takich gwiazd jak m.in. Nicole Kidman, Margot Robbie oraz Rami Malek.

Natalie Portman stała się wielbicielką Joanny Kulig

Po ogromnym sukcesie „Zimnej wojny” na Joannę Kulig spadł deszcz nagród. Kreacja Zuli, którą stworzyła w filmie Pawła Pawlikowskiego, przypadła do gustu krytykom, widzom, reżyserom, ale i również zagranicznym gwiazdom. Zachwycona talentem Kulig oraz filmem była Natalie Portman. Aktorka na Insta Stories opublikowała zdjęcie plakatu „Zimnej wojny” i napisała: „Ten film i aktorka są fantastyczni”.

Joanna Kulig w 2018 roku dołączyła do prestiżowej amerykańskiej agencji

Joanna Kulig pod koniec 2018 roku dołączyła do uznanej amerykańskiej agencji aktorskiej CAA (Creative Artists Agency), w której goszczą takie gwiazdy, jak m.in. Brad Pitt, Tom Cruise czy Sharon Stone. Trzeba przyznać, że to ogromne wyróżnienie dla 37-letniej aktorki.

Zagłosuj

Oglądasz filmy z udziałem Joanny Kulig?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/ SW