Zamknij

Johnny English: Strikes Again. Premiera już dziś!

Redakcja
21.09.2018 10:33
Johnny English: Strikes Again. Premiera już dziś!
fot. Materiały prasowe

To wielki powrót Johny’ego, który stał się prawdziwą gwiazdą wśród agentów do zadań specjalnych brytyjskiego wywiadu. Drugiego takiego z pewnością długo nie znajdziemy, bo co może być zabawniejsze od Rowana wcielającego się w rolę niezdarnego wywiadowca?

 

Rowana Atkinsona w roli Johnny’ego poznaliśmy już w 2003 roku, pierwszy film z serii Johnny English przyciągnął uwagę aktorem znanym szerszemu gronu z przygód Jasia Fasoli, który idealnie wpasował się swoimi manierami w rolę prześmiewczej postaci Bonda. Film ten okazał się niemałym sukcesem dla jego producentów, jednak na drugą część musieliśmy czekać aż do 2011 roku, kiedy to w kinach pojawił się Johnny English Reaktywacja, który obfitował w "kamp”, czyli zjawisko kiczu zamierzonego, slapstick oraz masę wygłupów.
Dziś witamy trzecią serię przygód. Mimo że jest to sequel, nie musicie oglądać wcześniejszych części, aby zorientować się, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. W najnowszej serii bohater będzie musiał zmierzyć się z tajemniczym hakerem i jego cyber atakiem, którego działania doprowadziły do ujawnienia tożsamości wszystkich agentów, a więc świat potrzebuję go bardziej niż kiedykolwiek! A tajne służby mogą liczyć tylko na jego pomoc! Johnny będzie musiał dołożyć wszelkich starań i użyć wszystkich umiejętności, jakie posiada, aby stawić czoła cyfrowej technologii i złapać cyberprzestępców odpowiedzialnych za tragiczny w skutkach wyciek.

 
zdjęcie 2

fot. materiały prasowe.

 

Reżyserią trzeciej odsłony popularnej komediowej serii podjął się David Kerr, scenariusz zaś napisał William Davies. W Polsce wydawcą filmu został United International Pictures, słynący ostatnio z problematycznej polityki wypuszczania do kin filmów wyłącznie z dubbingiem. Dystrybutor zdradził również polski tytuł, który brzmi Johnny English: Nokaut. Nie wiadomo jednak, czy trzecia odsłona doczeka się wersji wyłącznie z dubbingiem, bez możliwości obejrzenia filmu w kinie z oryginalną ścieżką dźwiękową i polskimi napisami.
Fani z pewnością ucieszą się z wielkiego powrotu Bena Millera, filmowego Bougha, który został wcięty z poprzedniej części. W obsadzie oprócz Rowana Atkinsona i wspomnianego wcześniej Bena Millera zobaczymy Olgę Kurylenko, Emmę Thompson i Jake’a Lacy’ego.

 

Produkcję możecie od dziś podziwiać na ekranach polskich kin!

 

Autor: Weronika Domoradzka