Zamknij

Julia Wieniawa to córka znanego artysty. Kim jest Konrad Wieniawa-Narkiewicz?

Sylwia Wamej
16.04.2019 15:42
Julia Wieniawa
fot. Indtagram.com/ Julia Wieniawa

Julia Wieniawa rzadko wypowiada się publicznie na temat swojego taty, Konrada Wieniawy-Narkiewicza. Niedawno młoda gwiazdka pochwaliła się obrazem autorstwa taty. Jak się okazuje, Konrad Wieniawa-Narkiewicz to ceniony i nagradzany artysta plastyk.

Julia Wieniawa pokazała na Instagramie obraz autorstwa jej taty

Mama Julii Wieniawy - Marta Wieniawa-Narkiewicz pełni funkcję jej agentki, tymczasem o tacie młodej celebrytki do tej było niewiele wiadomo. Rodzice Julii rozwiedli się, gdy Julia była małą dziewczynką. Gwiazdka niedawno zaprzeczyła plotkom, jakoby nie utrzymywała kontaktu ze swoim ojcem.  Jak podkreśla, podziwia jego talent oraz wiedzę. Zresztą niedawno pokazała w mediach społecznościowych obraz autorstwa ojca.

Konrad Wieniawa-Narkiewicz. Kim jest tata Julii Wieniawy?

Konrad Wieniawa-Narkiewicz jest nagradzanym i utalentowanym artystą. To absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki. Z kolei na ASP w Poznaniu zdobywał wykształcenie pedagogiczne. Na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie obronił doktorat.  Na swoim koncie ma również wiele wystaw, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Tata  Julii Wieniawy od wielu jest nauczycielem projektowania graficznego z Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Konrad Wieniawa-Narkiewicz jest też nauczycielem malarstwa, grafiki, rzeźby w Młodzieżowej Akademii Artystycznej. Ojciec Julii Wieniawy otrzymał m.in. Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na IV Międzynarodowym Biennale Obrazu Quadro-Art 2014. Do jego sukcesów należy również wygrana w Wielkim Konkursie Malarskim Na Najlepszy Wizerunek Warszawy w 2000 roku.

Zagłosuj

lubisz sztukę?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Radio ZET.pl/ SW