Zamknij

Katarzyna Bujakiewicz kradła rowery! Ciekawa akcja ostrzegawcza

Redakcja
26.06.2017 11:39
Katarzyna Bujakiewicz
fot. ons.pl

Aktorka Katarzyna Bujakiewicz wzięła udział w nietypowej akcji kontrolowanych kradzieży rowerów. Wszystko po to, by sprawdzić, jak dobrze właściciele jednośladów zabezpieczają swoje pojazdy. Wnioski okazują się porażające.

Tytuł brzmi groźnie? Z pewnością, ale świetnie pasuje do akcji, w którą zaangażowała się znana aktorka Katarzyna Bujakiewicz. Gwiazda, wraz z ekipą serwisu dla fanów rowerów, udała się do Krakowa, by tam... kraść rowery. A właściwie przyglądać się "kontrolowanym kradzieżom" wraz z właścicielami rowerów, którym wydawało się, że ich maszyny są świetnie zabezpieczone.

"Dzień dobry, nazywam się Kasia Bujakiewicz i razem z ekipą WeLoveCycling będziemy w Krakowie dzisiaj kraść rowery" - zapowiada gwiazda w filmiku, który pojawił się na YouTube. Jak nie trudno się domyślić, idea akcji była bardzo słuszna. Chodziło o to, by sprawdzić, jak dobrze jesteśmy w stanie zabezpieczyć swoje jednoślady przed kradzieżą. Oprócz tego autorzy materiału chcieli przekonać się, jak przechodnie reagują na podejrzany widok.

Niestety, choć "kradzione" były rowery ochotników, to jednak pomysłodawcy akcji zwracają uwagę, że przechodnie bardzo często zwracają uwagę na próbę kradzieży. By pozbawić kogoś roweru wystarczy niespełna pół minuty - niezależnie od tego, czy jest to najprostsza linka rowerowa, czy nawet łańcuch. Zobaczcie krótkie wideo, z którego dowiecie się, jak zabezpieczyć rower przed letnimi wyprawami.

RadioZET.pl/SA