Zamknij

Katarzyna Dowbor zachwala późne macierzyństwo. "To najwspanialsze, co mi się przytrafiło"

Sylwia Wamej
08.10.2019 13:42
Katarzyna  Dowbor
fot. Viphoto/East News

Katarzyna Dowbor jest mamą dwójki dzieci: syna Macieja i córki Marii, którą urodziła, gdy skończyła 40 lat. Aktorka w jednym z wywiadów opowiedziała o późnym macierzyństwie.

Katarzyna Dowbor pierwsze dziecko urodziła w wieku 19 lat

Katarzyna Dowbor udzieliła wywiadu magazynowi "Gala", w którym opowiedziała m.in. o późnym macierzyństwie i szybkim dojrzewaniu, gdy po raz pierwszy została mamą. Dziennikarka drugie dziecko, córkę Marię urodziła, gdy miała 40 lat. Z kolei syna Macieja powitała na świecie bardzo wcześnie, mając zaledwie 19 lat.

"To była lekcja przyspieszonego dojrzewania. Wiedziałam, że muszę skończyć studia, bo taka była wola moich rodziców i męża naukowca. Zdałam wszystkie egzaminy, obroniłam dyplom w terminie. Czułam jednak, że coś mi umyka - że nie mogę chodzić tak jak moje koleżanki na imprezy, poznawać nowych ludzi. Bo ja po zajęciach wracałam do domu i wpadałam w rutynę: pieluchy, pranie, zupka, gotowanie. Towarzyszył mi lęk, że już nigdy nie będę młoda" -  mówiła prowadząca "Nasz nowy dom" w rozmowie z "Galą".

Katarzyna Dowbor o późnym macierzyństwie

Jednak jak dodała Katarzyna Dowbor, to właśnie zostanie mamą po raz drugi, gdy skończyła 40 lat, sprawiło, że w pełni doznała uroków macierzyństwa. "Nie rozpaczałam już przecież, że nie pójdę na imprezę albo nie spotkam się z przyjaciółmi. Nie musiałam już odwoływać dyżurów w pracy, bo dziecko się rozchorowało. Etap pogoni za pracą i za przyjemnościami życia miałam odhaczony. Późno macierzyństwo to chyba najwspanialsze, co mi się przytrafiło" - zdradziła Katarzyna Dowbor.

RadioZEt.pl/SW