Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Katarzyna Dowbor zachwala późne macierzyństwo. "To najwspanialsze, co mi się przytrafiło"

08.10.2019 13:42

Katarzyna Dowbor jest mamą dwójki dzieci: syna Macieja i córki Marii, którą urodziła, gdy skończyła 40 lat. Aktorka w jednym z wywiadów opowiedziała o późnym macierzyństwie.

Katarzyna  Dowbor fot. Viphoto/East News

Katarzyna Dowbor pierwsze dziecko urodziła w wieku 19 lat

Katarzyna Dowbor udzieliła wywiadu magazynowi "Gala", w którym opowiedziała m.in. o późnym macierzyństwie i szybkim dojrzewaniu, gdy po raz pierwszy została mamą. Dziennikarka drugie dziecko, córkę Marię urodziła, gdy miała 40 lat. Z kolei syna Macieja powitała na świecie bardzo wcześnie, mając zaledwie 19 lat.

"To była lekcja przyspieszonego dojrzewania. Wiedziałam, że muszę skończyć studia, bo taka była wola moich rodziców i męża naukowca. Zdałam wszystkie egzaminy, obroniłam dyplom w terminie. Czułam jednak, że coś mi umyka - że nie mogę chodzić tak jak moje koleżanki na imprezy, poznawać nowych ludzi. Bo ja po zajęciach wracałam do domu i wpadałam w rutynę: pieluchy, pranie, zupka, gotowanie. Towarzyszył mi lęk, że już nigdy nie będę młoda" -  mówiła prowadząca "Nasz nowy dom" w rozmowie z "Galą".

Katarzyna Dowbor o późnym macierzyństwie

Jednak jak dodała Katarzyna Dowbor, to właśnie zostanie mamą po raz drugi, gdy skończyła 40 lat, sprawiło, że w pełni doznała uroków macierzyństwa. "Nie rozpaczałam już przecież, że nie pójdę na imprezę albo nie spotkam się z przyjaciółmi. Nie musiałam już odwoływać dyżurów w pracy, bo dziecko się rozchorowało. Etap pogoni za pracą i za przyjemnościami życia miałam odhaczony. Późno macierzyństwo to chyba najwspanialsze, co mi się przytrafiło" - zdradziła Katarzyna Dowbor.

RadioZEt.pl/SW

Oceń