Zamknij

Kinga Rusin zaniepokojona losem Anji Rubik. „Jeżeli ta ustawa przejdzie, dostaniesz trzy lata więzienia”

Sylwia Wamej
04.10.2019 13:31
Kinga Rusin
fot. Artur Zawadzki/Reporter/East News

Kinga Rusin skomentowała ostatni post na Instagramie Anji Rubik. Modelka pisze w nim o kontrowersyjnym projekcie rządu dotyczącym edukacji seksualnej. Kinga Rusin jest wyraźnie zaniepokojona losem Rubik.

Kinga Rusin skomentowała mocny wpis Anji Rubik

Kinga Rusin chętnie zabiera głos w sprawach polityczno-społecznych. Dziennikarka odniosła się do najnowszego wpisu Anji Rubik. Modelka opublikowała na Instagramie kontrowersyjny pomysł rządu.

Chcecie takiej POLSKI???? Według obywatelskiego projektu zmian w Kodeksie karnym, za edukację seksualną należy karać więzieniem. Sejm zacznie nad nim pracę tuż po wyborach. Nowe regulacje dotknęłyby wszystkich tych, którzy w związku z pracą edukują o seksie i seksualności ludzi poniżej 18. roku życia. ( Pamiętajmy! wiek, w którym można zgodzić się na seks z drugą osobą w Polsce wynosi 15 lat! Czyli rozmowa o bezpiecznym seksie, świadomej zgodzie, antykoncepcji nie będzie możliwa! ) W praktyce oznacza to, że wszystkie osoby zajmujące się edukacją seksualną wśród młodych miałyby być zagrożone karą więzienia. Glosujmy tak by do tego NIE doszło! Zacznijcie wszystkich wokół siebie namawiać by poszli na wybory! Sąsiadów ! Rodzinę! Jest to bardzo ważne! Nie dopuśćmy do tego! JEST TO W NASZYCH RĘKACH!!!! Wybory już za 11 DNI!!!!!!! OD NAS i TEGO czy zagłosujemy wszytko zależy. Niestety frekwencja jest u NAS niska – napisała modelka.

Pod wpisem posypało się mnóstwo komentarzy, również od osób z branży show-biznesu. Post Anji skomentowała m.in. Joanna Przetakiewicz, Julia Wieniawa, Maffashion oraz Kinga Rusin. Dziennikarka w komentarzu ubolewa nad sytuacją w naszym kraju.

Anja, za" to co zrobiłaś w normalnych warunkach dostałabyś odznaczenie państwowe. Jeżeli ta ustawa przejdzie, „w uznaniu zasług”, dostaniesz 3 lata więzienia! Dokąd zmierzamy....? – pisze smutno gwiazda „Dzień Dobry TVN”.

Anja Rubik angażuje się w edukację seksualną młodzieży

Anja Rubik od jakiegoś czasu mocno angażuje się w sprawy społeczne Polski. Modelce bliskie są sprawy kobiet i nie jest obojętna na edukację seksualną młodzieży. Prowadzi akcję Sexed.pl w internecie oraz na festiwalach muzycznych, m.in. na Pol’and’Rock Festival. Napisała również razem ze specjalistami książkę o takim samym tytule.

RadioZEt.pl/SW