Zamknij

Koty w schronisku dostały meble od IKEA!

Redakcja
18.04.2017 13:02
Koty w schronisku dostały meble od IKEA!
fot. YouTube

IKEA postanowiła wesprzeć kociaki ze schroniska w Ontario i podarowała im... łóżeczka dla lalek. Jak się okazało, takie mebelki od razu przypadły do gustu czworonogom.

Najwięcej szczęścia mają te zwierzęta, które po trafieniu do schroniska zostają zaadoptowane. Znalezienie domu dla wszystkich psów i kotów ze schronisk jest jednak niemożliwe. O wiele większe szanse mają młode, zdrowe i ładne koty oraz psy. A już o wiele mniejsze te stare, niepełnosprawne i chore. Wszyscy wiemy, że nawet najlepsze schronisko nie będzie dobrym miejscem dla zwierzaka.

Placówki często borykają się ze zbyt dużym zagęszczeniem zwierząt, brakiem pieniędzy na leki, jedzenie, o zabawkach nawet nie wspominając. Znana szwedzka sieciówka IKEA postanowiła pomóc jednemu z takich schronisk. Sieć przekazała przytulisko w Ontario dziesięć łóżek dla lalek, które wymiarami idealnie pasują dla kotów i niewielkich psów. Wcześniej zwierzęta musiały spać na zimnym betonie.

IKEA dotąd nie adresowała swoich mebli do zwierząt. Okazało się jednak, że miniaturowe mebelki dla dzieci idealnie spełnią dodatkową funkcję.  Miejmy nadzieję, że takich darczyńców znajdzie się więcej.

RadioZET.pl/SI