Zamknij

Krzysztof Cugowski zakopał topór wojenny z Romualdem Lipko. Wszystko przez chorobę muzyka

Sylwia Wamej
19.07.2019 09:58
Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko
fot. Artur Zawadzki/ Reporter

Krzysztof Cugowski nie ukrywa, że jego relacje z Romualdem Lipko były szorstkie. W obliczu choroby nowotworowej Romualda Lipko Krzysztof Cugowski postanowił się z nim pojednać. Co powiedział o swoim przyjacielu?

Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko zakopali topór wojenny

Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko mają ze sobą szorstką relację, która dotyczy działalności Budki Suflera. W obliczu choroby nowotworowej założyciela Budki Suflera Krzysztof Cugowski postanowił zakopać topór wojenny z przyjacielem. Podczas koncertu z okazji 50-lecia działalności Budki Suflera powiedział:

„Chciałbym powiedzieć coś o swoim 69-letnim przyjacielu, z którym mamy szorstką przyjaźń, ale jest” – powiedział Cugowski w Opolu na koniec koncertu z okazji 50-lecia działalności Budki Suflera „Zawdzięczamy mu bardzo dużą część repertuaru, którego dzisiaj słuchaliśmy. Romuald Lipko!” – powiedział muzyk.

W rozmowie z „Na żywo” Krzysztof Cugowski potwierdził swoje słowa.

„To, co powiedziałem w czasie ostatniego koncertu z okazji 50-lecia, jest prawdą. Czułem, że powinienem docenić go jako człowieka i zrobiłem to z potrzeby serca” – podkreślił Cugowski i dodał: „Trudno powiedzieć, że się pokłóciliśmy. Nasza relacja zawsze bywała trudna. Ale doceniałem to, kim jest Lipko. Nie pokłóciliśmy się, nie było potrzeby godzenia się czy przepraszania”.

Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko. O co się pokłócili?

Napięte stosunki Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipko dotyczą działalności Budki Suflera. Pięć lat temu grupa ogłosiła koniec kariery. Cugowski ruszył jednak w trasę z nowym zespołem, z kolei Romuald Lipko ogłosił powrót Budki Suflera z nowym wokalistą. Dawni przyjaciele oskarżali się nawzajem i dochodziło między nimi do kłótni na temat praw autorskich i wykorzystywania tytułów autorów.

Zagłosuj

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/ SW