Zamknij

Krzysztof Kalczyński nie żyje. Anna Kalczyńska pożegnała tatę wzruszającymi słowami

Sylwia Wamej
11.09.2019 09:58
Krzysztof Kalczyński
fot. Adam Guz/ Reporter/ East News

Krzysztof Kalczyński, aktor kojarzony z takich seriali, jak m.in. „Klan” i „Na Wspólnej”, nie żyje. Anna Kalczyńska, dziennikarka „Dzień Dobry TVN”, pożegnała tatę wzruszającymi słowami na Instagramie.

Anna Kalczyńska pożegnała zmarłego tatę – Krzysztofa Kalczyńskiego

Krzysztof Kalczyński zmarł 10 września w wieku 82 lat. Prywatnie był mężem Haliny Rowickiej i ojcem współprowadzącej „Dzień Dobry TVN” – Anny Kalczyńskiej. Dziennikarka pożegnała go, publikując w mediach społecznościowych wzruszający wpis.

Poczułam dziś wyraźnie
smak lata, które już nie wróci
słodki zapach dzieciństwa
spokojnej soboty
leniwego dostatku
na pewno pamiętasz
zapach trawy koszonej w słońcu
nabieram go teraz prosto do serca
łapczywie
ale zamiast uśmiechu do wspomnień
płyną łzy
to ta jesień taka złota
taka smutna
taka ostatnia
nie chcę lata
po którym nawet jesień zniknie
na zawsze

Anna Kalczyńska o śmierci taty poinformowała również na Facebooku.

Kto Go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie - był miłością, wsparciem, samą czułością. Przed pierwszym dniem szkoły, przed egzaminami, przed ołtarzem, przy każdej ważnej okazji ściskaliśmy się za piąty paluszek. Tak też było wczoraj.

Jak wiecie napisał nam książkę, żebyśmy o niczym ważnym i zabawnym w jego życiu nie zapomnieli. Jakby przeczuwał, że jego dni są policzone. To było wspaniałe życie, myślę, że niebo jest od dziś bardziej kolorowe.Tylko nam tu wszystkim bardzo smutno – napisała dziennikarka „Dzień Dobry TVN”.

Krzysztof Kalczyński grał m.in. w „Klanie” i „Na Wspólnej”

Krzysztof Kalczyński przez lata występował w „Klanie”, gdzie wcielał się w postać Edwarda Tyczyńskiego, teścia Michała Chojnickiego. Występował też w takich serialach jak m.in. „Na Wspólnej” oraz „Plebania”. Widzowie pamiętają go też z „Pensjonatu pod Różą”.

RadioZEt.pl/SW