Zamknij

Książę William chce odtworzyć zdjęcie z dzieciństwa swojej żony

Redakcja
26.06.2018 14:39
Książę William chce odtworzyć zdjęcie z dzieciństwa swojej żony
fot. AFP/EAST NEWS

Mimo zbliżających się chrzcin najmłodszego syna książę William wypełnia swoje obowiązki, podróżując po Bliskim Wschodzie. W Jordanii, w której wychowywała się jego żona, wyznaczył sobie ciekawy cel.

O członkach rodziny królewskiej głośno jest w zasadzie bez przerwy. Wielkie uwielbienie dla dynastii okazywane nie tylko przez Brytyjczyków sięga o wiele dalej niż do granic Zjednoczonego Królestwa. Jednak królewskie pochodzenie wiąże się również z wieloma obowiązkami, na przykład natury dyplomatycznej i reprezentacyjnej. To właśnie podczas jednego z takich wyjazdów książę William odwiedził miejsca związane z życiem jego małżonki.

Wspomnienie z dzieciństwa

Książę odbywa aktualnie wizytę na Bliskim Wschodzie, gdzie reprezentuje Wielką Brytanię. Inaczej niż w przypadku odwiedzin w naszym kraju, nie towarzyszą mu żona oraz dzieci. Jednak William nie zapomina o ukochanej. Podczas jednego z wywiadów w trakcie pobytu w Jordanii wspomniał nawet o tym, jak ciężka jest dla nich rozłąka. Miejsce nie było przypadkowe, ponieważ to właśnie tu mieszkała rodzina jego żony, kiedy jej ojciec pracował dla linii lotniczych w Ammanie.

William, pragnąc dowiedzieć się więcej o miejscu, w którym wychowała się wybranka jego serca, odwiedził między innymi dom, w którym mieszkała, a także Jerash,  miejsce, w którym czteroletnia wtedy przyszła księżna fotografowała się wraz z ojcem i siostrą. Miało ono więc znaczenie sentymentalne, księżna bowiem była bardzo zżyta z Bliskim Wschodem. Towarzyszył mu w tym Książę Husajn ibn al-Abdullah. Na miejscu, po obejrzeniu rzeczonego zdjęcia, które zostało wystawione w powiększeniu, powiedział, że podczas następnej wizyty musi zabrać ze sobą rodzinę i zrobić identyczne zdjęcie.

Małżonka nie może być przy mężu, ponieważ opiekuje się najmłodszym dzieckiem. Niebawem, bo już 9 lipca, w Pałacu Świętego Jakuba odbędą się chrzciny księcia Louisa.

RadioZET.pl/MF