Zamknij

Brytyjska księżna przyjedzie do Polski. Weźmie udział w ważnej uroczystości

Patrycja Chudolińska
20.12.2019 13:50
księżna Camilla
fot. Matrix Media Group/face to face/FaceToFace/REPORTER

Księżna Camilla Parker Bowles odwiedzi Polskę na początku 2020 roku. Członkini brytyjskiej rodziny królewskiej weźmie udział w uroczystościach związanych z 75. rocznicą wyzwolenia byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Księżna Camilla odwiedzi Polskę

Księżna Camilla pojawi się w Polsce już w pierwszym miesiącu 2020 roku. Weźmie udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, które odbędą się 27 stycznia - w 75. rocznicę wyzwolenia byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Księżnej Camilli nie będzie tym razem towarzyszył mąż, książę Karol. Przyszły następca tronu będzie pełnił w tym czasie inne obowiązki - pojawi się m.in. na 5. Światowym Forum Holokaustu.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu został uchwalony 1 listopada 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Na tegorocznych obchodach dnia pojawią się goście z Wielkiej Brytanii i innych krajów Europy, USA, Kanady, Izraela i Australii. Pojawią się również byli więźniowe, którzy przeżyli Holokaust.

Szczegółowe informacje i harmonogram podróży księżnej Camilli do Polski nie zostały jeszcze podane.

RadioZET.pl/PCh