Zamknij

Księżna Kate i książę William w Polsce [SZCZEGÓŁY WIZYTY]

Redakcja
14.07.2017 11:45
Księżna Kate i książę William w Polsce [SZCZEGÓŁY WIZYTY]
fot. ons.pl

Księżna Kate i książę William przylecą do Polski już w poniedziałek 17 lipca. Jaki jest plan ich wizyty? Co będą robić? Zdradzamy wszystkie szczegóły!

Wizyta w Warszawie rozpocznie się od powitania w Pałacu Prezydenckim przez Agatę i Andrzeja Dudów. Następnie para książęca zawita do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotka się z weteranami wojennymi. Później księżna Kate i książę William odwiedzą inkubator przedsiębiorczości Heart w wieżowcu Warsaw Spire, gdzie porozmawiają o polskiej przedsiębiorczości. Wieczorem para weźmie udział w warszawskich obchodach urodzin królowej Elżbiety II, które były obchodzone oficjalnie w połowie czerwca. Za ich organizację odpowiedzialny jest ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott.

Drugi dzień wizyty pary książęcej rozpocznie się od wyjazdu do byłego obozu koncentracyjnego w Stutthof. Następnie księżna Kate i książę William udadzą się do Gdańska: tam spotkają się z założycielami Solidarności i wezmą udział w imprezie zorganizowanej na rynku. Ostatnią noc para spędzi w Warszawie, skąd uda się do Niemiec.

Według informacji zagranicznych mediów, parze książęcej podczas wizyty w Polsce towarzyszyć będą dzieci: George i Charlotte.

„Wizytę tę odczytujemy jako potwierdzenie serdecznych więzi między naszymi krajami i narodami. Naszą intencją jest, by pobyt pary książęcej połączył elementy wizyty oficjalnej i czas prywatny obu par" – powiedział jakiś czas temu sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

RadioZET.pl/SI