Zamknij

Księżna Norwegii jest śmiertelnie chora. Najnowsze zdjęcia wiele mówią o jej stanie

Patrycja Chudolińska
11.12.2019 11:00
księżna Norwegii
fot. Shutterstock/Gints Ivuskans

Księżna Norwegii Mette-Marit jest śmiertelnie chora. Żona następcy tronu nie chce jednak rezygnować z licznych obowiązków. Ostatnio opublikowane zdjęcia wiele mówią o stanie jej zdrowia.

Księżna Norwegii jest śmiertelnie chora

Księżna Mette-Marit o swojej chorobie dowiedziała się zaledwie rok temu – w październiku 2018 roku. Norweżka cierpi na samoistne włóknienie płuc i zdaniem lekarzy pozostało jej tylko kilka lat życia. Przyczyna choroby nie jest znana, nie ma również na nią lekarstwa.

46-latka ma ogromne wsparcie w mężu i dwójce dzieci. Choć samoistne włóknienie płuc jest dla niej wyrokiem, księżna nie traci dobrego samopoczucia. Ostatnio opublikowane zdjęcia pokazują, że wciąż ma wiele sił, by czerpać z życia jak najwięcej.

Nowe zdjęcia księżnej Mette-Marit

W niedzielę, 8 grudnia księżna i jej mąż król Harald V pojawili się na finale Pucharu Norwegii w piłce nożnej. Dwa dni później gościli na ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla 2019 w Ratuszu Miejskim w Oslo. Mette-Marit nie rezygnuje z obowiązków.

Na Instagramie księżnej regularnie pojawiają się zdjęcia, na których nie brakuje uśmiechu. Kobieta tryska optymizmem – często spaceruje, chodzi po górach i spędza czas na zimowych aktywnościach fizycznych. Fani wspierają ją w komentarzach i zwracają uwagę, że nie widać po niej choroby.

RadioZET.pl/PCh