Zamknij

Ludzie o tym znaku zodiaku mają większą skłonność do przestępstw - to prawda?

Redakcja
11.10.2017 15:57
znaki zodiaku
fot. Pixabay

Podobno FBI, badając związki pomiędzy różnymi cechami osób a ich skłonnością do popełniania przestępstw odkryło, że ludzie o jednym, konkretnym znaku zodiaku najczęściej popełniają zbrodnie. Ile w tym prawdy?

Powszechnie wiadomo, że na charakter człowieka wpływa wiele różnych czynników: rodzina, środowisko czy poziom wykształcenia. Wiele osób interesujących się astrologią wierzy, że również znak zodiaku może determinować to, kim jesteśmy w życiu i jak postępujemy. Zgodnie z informacjami w sieci, tematem tym interesowało się FBI. Amerykańscy agenci opublikować mieli statystyki, z których wynikało, że najbardziej niebezpieczne są osoby spod znaku... raka. Dlaczego? Podobno są to osoby ulegające emocjom, bardzo uczuciowe, namiętne i... zazdrosne. Zazdrość, która staje się dla nich źródłem frustracji, prowadzi do kumulowania złości, a konsekwencją tego jest wysoka skłonność do przestępstw.

Ile jest prawdy w tych sensacyjnych doniesieniach, które w ostatnich dniach znów zalewają wiele zagranicznych serwisów? "Śledztwo" w tej sprawie przeprowadził portal snopes.com. Okazuje się, że już w kwietniu 2015 roku pojawiły się pogłoski, że Federalne Biuro Śledcze opublikowało ranking aktywności przestępczej według znaków zodiaku. Serwis podający te informacje nie odnosił się do jakiejkolwiek oficjalnej informacji FBI, został szybko powielony przez dziesiątki stron. Okazało się, że źródłem pogłosek był artykuł z 2010 roku z serwisu Mediatakeout.com, którego autor samodzielnie postanowił przełożyć statystyki dotyczące przestępstw na daty urodzin - a zatem określając też znaki zodiaku przestępców. Było prawdopodobne, że jeden z 12 znaków zodiaku będzie w takich statystykach pojawiał się częściej - nawet jeśli przewaga będzie marginalna. Nie ma jednak żadnych przesłanek, by wiązać skłonność do popełniania przestępstw ze znakiem zodiaku i FBI nigdy tego związku nie szukało.

Jeśli zatem natkniesz się w sieci na podobne dane, potraktuj je bardzo z przymrużeniem oka.

RadioZET.pl/SA