Zamknij

M jak miłość: wiadomo, co stanie się z Markiem Mostowiakiem! Oświadczenie aktora

Redakcja
15.06.2018 10:19
Marek Mostowiak/Kacepr Kuszewski
fot. Instagram

Odejście Marka Mostowiaka z „M jak miłość” jest wielką sensacją dla widzów serialu. Kacper Kuszewski, który wcielał się w jego rolę, niespodziewanie podjął decyzję o rozstaniu z produkcją po 18 latach. Co stanie się z granym przez niego bohaterem?

Kacper Kuszewski, odtwórca roli Marka Mostowiaka, po 18 latach zrezygnował z gry w „M jak miłość” – ku zaskoczeniu wszystkich wielbicieli serialu. Jak poinformował „Super Express”, aktor nie chciał tłumaczyć powodów swojego odejścia, jednak przyznał, że „to duża historia”.

Kacper Kuszewski odchodzi z „M jak miłość”. Oświadczenie aktora

Na Facebooku Kuszewskiego pojawiło się długie oświadczenie, w którym ze szczegółami wyjaśnia swoją decyzję.

– Szanowni Państwo, a więc przyszedł ten moment. Po osiemnastu latach rozstaję się z serialem „M jak miłość” i postacią Marka Mostowiaka. To była trudna decyzja i długo do niej dojrzewałem. Byłem przecież związany z serialem od pierwszego dnia zdjęciowego, niemal od początku mojej zawodowej drogi. Miałem tu możliwość grać u boku wspaniałych aktorów, od których uczyłem się aktorskiego rzemiosła, oraz pracować ze wspaniałą ekipą filmową, dzięki której poznałem wszystkie tajniki planu filmowego i pracy przed kamerą […]. Jestem za to wszystko losowi bardzo wdzięczny. Ale nawet najpiękniejsze historie trzeba kiedyś zakończyć i ruszyć dalej, po nowe doświadczenia – pisze Kuszewski.

Aktor składa podziękowania kolegom z planu oraz fanom serialu i... już pisze o powrotach dawnych bohaterów.

– Bardzo dziękuję wszystkim fanom serialu, wasza sympatia dla Rodziny Mostowiaków była wspaniałą nagrodą za naszą pracę. Dziękuję za wszystkie serdeczne słowa i gesty, za listy, za otwarte serca.  A historia naszej serialowej rodziny będzie toczyć się dalej, pojawią się nowe ciekawe wątki i być może... powrócą jakieś postaci z przeszłości, kto wie?

Co stanie się z Markiem Mostowiakiem?

Jak informuje Kuszewski, Marek Mostowiak nie zniknie z serialu tak od razu, tuż po rozpoczęciu nowej serii.

– Nie martwcie się, Marek nie zniknie tak od razu, po wakacjach jeszcze przez kilka tygodni będzie pojawiał się w Waszych domach – pisze.

Fani zastanawiają się, jak potoczą się losy Marka Mostowiaka. Umrze? A może wyjedzie? Okazuje się, że scenarzyści wybrali to drugie wyjście. Jak informuje „Super Express”, powołując się na swojego informatora, Marek wraz z rodziną wyjedzie do Irlandii.

– Najprawdopodobniej po jakimś czasie jego żona i dzieci wrócą do Grabiny, a on zostanie za granicą – czytamy. – Dopóki bohater nie zostanie uśmiercony, w każdej chwili może wrócić do serialu. Kacper ma otwartą furtkę – zdradza źródło.

Dla miłośników serialu to dobry znak, bo przecież podobna sytuacja miała już miejsce, kiedy na odejście zdecydowała się Małgorzata Pieńkowska, czyli serialowa Marysia. Ostatecznie aktorka powróciła. Czy Kuszewski też skorzysta z tej szansy? To się okaże. Jak na razie chce spróbować szans w innych rolach – co chyba nikogo nie dziwi. Trudno jest być aktorem znanym przede wszystkim z jednej roli. Tak wcześniej było z Małgorzatą Kożuchowską czy Piotrem Cyrwusem, Ryśkiem z „Klanu”.

Przypomnijmy, że odejście Marka to nie jedyne zaskoczenie dla wielbicieli „Emki”. Niedawno okazało się, że po dłuższej nieobecności na plan wraca wreszcie Dominika Ostałowska, czyli serialowa Marta Mostowiak. Fani już zacierają ręce, choć produkcja wraca dopiero pod koniec sierpnia.

"M jak miłość" po wakacjach: co się wydarzy?

RadioZET.pl/SA