Zamknij

Tak Polacy pożegnali Lucjana Mostowiaka! Niesamowite!

Redakcja
15.11.2017 21:11
Tak Polacy pożegnali Lucjana Mostowiaka! Niesamowite!
fot. PAP

1329. odcinek serialu „M jak Miłość" w TVP2 cieszył się ogromnym zainteresowaniem – wtorkowy odcinek obejrzało aż 6,3 mln widzów.

Cała Polska chciała zobaczyć, jak scenarzyści pożegnają Lucjana Mostowiaka. Na szczęście było tak jak w kwietniu, gdy zmarł Witold Pyrkosz – dostojnie, elegancko i z klasą.

„Odszedł dzisiaj nasz Przyjaciel, wielki Aktor, najważniejszy człowiek z naszej serialowej rodziny i kochany przez miliony Polaków Lucjan Mostowiak. Mieliśmy to szczęście, że przez wiele lat był naszym kolegą, Mistrzem i nauczycielem. Pogrążeni w smutku składamy najszczersze wyrazy współczucia żonie Krystynie i całej rodzinie. Witku nigdy Cię nie zapomnimy, pozostaniesz w naszych sercach na zawsze! Kochamy Cię..." – tak brzmiał wpis na stronie internetowej tvp.pl po tym, gdy dowiedzieliśmy się o śmierci Witolda Pyrkosza ponad pół roku temu.

Witold Pyrkosz, nie bez przyczyny nazywany był „królem polskich seriali". Aktor wcielał się m.in. w pamiętnego Pyzdrę z „Janosika", Wichurę z „Czterech pancernych i psa", Balcerka z „Alternatyw 4" oraz oczywiście seniora rodu Mostowiaków w „M jak miłość".

Nowe odcinki „M jak miłość" w każdy poniedziałek i wtorek o godz. 20:50 w TVP2.

RadioZET.pl/SI