Zamknij

MET Gala 2019: Lady Gaga, Katy Perry i Jared Leto zaszaleli ze stylizacjami [GALERIA]

Sylwia Wamej
07.05.2019 10:18
MET Gala 2019: Lady Gaga, Katy Perry i Jared Leto zaszaleli ze stylizacjami [GALERIA]
fot. Broad Image/ East News

Za nami MET Gala 2019, która co roku odbywa się w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. W tym roku tematem przewodnim była estetyka Kampu, a dokładniej „Kamp: Notatki o modzie”. Inspiracją dla ekspozycji stał się esej pisarki Susan Sontag „Notatki o kampie”, który opublikowała w 1964 roku. Na imprezę jak zwykle przybyły największe gwiazdy, które postawiły na szalone stylizacje.

MET Gala 2019: najważniejsze modowe wydarzenie

MET Gala to najważniejsza impreza w świecie mody, zwana „modowymi Oscarami”. Dostać się mogą na nią wybrani, którzy są zaproszeni przez samą Annę Wintour, redaktor naczelną amerykańskiego „Vogue'a”. W tym roku tematem przewodnim była estetyka Kampu, która przypisuje pewną wartość rzeczom dlatego, że są w złym guście lub z powodu ich wymowy ironicznej. W tym roku stylizacje gwiazd były szalone, przerysowane, kiczowate i teatralne.

MET Gala 2019: Gwiazdy zaszalały ze stylizacjami

Sponsorem MET Gali 2019 jest Gucci, a jednym z prowadzących tegoroczną edycję był dyrektor kreatywny Guccci – Alessandro Michele. Gospodynią całego wydarzenia była oczywiście Anna Wintour, a w prowadzeniu eventu wsparli ją m.in. Lady Gaga i Serena Williams.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa, która jest poświęcona tematowi przewodniemu. Ekspozycja będzie dostępna od czwartku 9 maja do niedzieli 8 września. Pomieszczenia Metropolitan Museum of Art wypełni ponad 200 obiektów: kreacji, obrazów, rzeźb i rysunków, datowanych nawet na XVII wiek.

Na 73. edycji MET Gali nie zabrakło największych gwiazd. Szalone stylizacje zaprezentowały m.in. Lady Gaga, Kim Kardashian, Jared Leto, Katy Perry oraz Cardi B.

RadioZEt.pl/ SW