Zamknij

Maffashion poparła Marsz Równości w Białymstoku. Została za to skrytykowana przez fanów

Sylwia Wamej
22.07.2019 12:18
Maffashion poparła Marsz Równości w Białymstoku. Została za to skrytykowana przez fanów
fot. Adam Jankowski/ Reporter/ East News

Julia Kuczyńska, znana wszystkim jako Maffashion, poparła Marsz Równości, który po raz pierwszy odbył się w minioną sobotę w Białymstoku. Blogerka opublikowała zdjęcia oraz nagrania z marszu i skomentowała zachowanie chuliganów. Nie wszystkim spodobało się jej wsparcie dla środowisk LGBT.

Julia Kuczyńska wsparła Marsz Równości w Białymstoku. Została skrytykowana

Julia Kuczyńska, czyli Maffashion, obok zdjęć w modnych stylizacjach, publikuje też fotografie odnoszące się do spraw społeczno-politycznych w Polsce. Tym razem blogerka wyraziła swoje zdanie na temat Marszu Równości, który w minioną sobotę po raz pierwszy odbył się w Białymstoku. Maffashion opublikowała krótkie filmiki z Marszu i odniosła się do zachowania chuliganów, którzy go utrudniali.

„Masakra. Myślę, że nie muszę się bardziej rozpisywać w tej kwestii. Wczoraj skomentowałam już wlepki z grafika by #gazetapolska. Wstyd! video by @g_rski. I owszem, będę poruszała zawsze takie tematy. Boli mnie wszystko, boli mnie serce, że człowiek człowiekowi jest takim wrogiem. Oczywiście nie generalizując i nie skupiając się na miejscowości, z której pochodzi owe nagranie. Ludzie! #WHEREISTHELOVE” – napisała Julia Kuczyńska.

Jak się okazuje, poglądy blogerki nie wszystkim przypadły do gustu.

„Popierasz zboczenia? Choroby? A tych ludzi, którzy bronią normalności, obrzucasz błotem?!Odlajkowuje! Śmieszna, żałosna celebrytka”, „I dobrze, jak chcą się pchać wszędzie, to niech nie myślą, że będzie łatwo, zachciało im się krzyczeć, że 2 facetów śpi razem. Nikogo to nie obchodzi, ale celebryci muszą poprzeć, bo to ładnie wygląda wśród swoich fanów. Nikogo nie obchodzi, co dorośli ludzie robią ze sobą w domu, ale oni ewidentnie chcą, żeby wszystkich to obchodziło”.

Oj Maff, tak jak Cię lubię tak zostaw proszę ten temat. Ja na prawdę też mam znajomych homo i nic do nich nie mam. Nie przeszkadza mi to kompletnie do momentu, w którym nie prowokują poprzez przebierańców Matki Bożej w tęczową flagę za przebieranie się za Jezusa, odwracanie krzyża. Dlaczego jeżeli temu się sprzeciwiam, jestem najgorsza, a ktoś kto tego dokonuje »walczy o swoje prawa«? P. S. Byłam wczoraj na tym »evencie«, ale nie szłam w paradzie i wiem dokładnie co się działo” – pisali fani Maffashion.

Marsz Równości w Białymstoku. Maffashion odpowiedziała hejterom

Maffashion odpowiedziała na wpisy hejterów. Akceptuję innych z ich innością i nie wymagam, aby inni lubili, kochali, żyli jak ja […] Pragnę by ludzie sami w pełni praw i spokoju mogli być szczęśliwi i mogli kochać kogo chcą. Nie jestem za nachalnym afiszowaniem się z orientacja. Ale też jej nigdy nie widzę! Nie widzę żadnych przekroczonych granic” – napisała blogerka.

Przypomnijmy, że w sobotę przez Białystok przeszedł Marsz Równości. W tym samym dniu zgłoszono ok. 40 kontrimprez, które miały być sprzeciwem wobec promocji LGBT. Uczestnicy protestu zostali zwyzywani i obrzuceni jajkami. W ruch poszły też kamienie i petardy. Przeciwnicy marszu skandowali m.in. „Białystok wolny od zboczeńców”.

Zagłosuj

Byłeś/ łaś kiedyś na Marszu Równości?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/ SW