Zamknij

Ile kosztują świąteczne potrawy Magdy Gessler? Za pierogi i barszcz zapłacimy krocie

Patrycja Chudolińska
20.12.2019 13:14
Magda Gessler
fot. Mateusz Jagielski/East News

Magda Gessler jest w Polsce jednym z najważniejszych autorytetów kulinarnych. Prowadząca programu "Kuchenne rewolucje" przygotowała w swojej restauracji świąteczny catering. Ceny niektórych produktów zadziwiają.

Świąteczne potrawy Magdy Gessler

Magda Gessler inspiruje Polaków w kuchni, zarówno na co dzień, jak i przy okazji Świąt Bożego Narodzenia. Swoimi przepisami na wigilijne potrawy gwiazda podzieliła się na kanale w serwisie YouTube.

Wiele osób jednak, zamiast przygotowywać potrawy samodzielnie, wybiera kupno ulubionych przysmaków w restauracjach. Cukiernia Magdy Gessler "Słodki Słony" przygotowała z okazji Świąt Bożego Narodzenia specjalne menu. W ofercie świątecznej znajdziemy m.in. babkę drożdżową (0,7 kg za 50 zł), sernik świąteczny (0,6 kg za 65 zł), piernik świąteczny (0,85 kg za 70 zł) i makowiec (1 kg za 110 zł). Zamówienia na ciasta i torty można składać do soboty 21 grudnia.

Ile kosztują pierogi i w restauracji Magdy Gessler?

Ceny innych świątecznych potraw są równie wysokie. W restauracji "U Fukiera" nie brakuje wigilijnych pierogów, zup i dań głównych, jednak nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Najdroższa jest zupa grzybowa - za 0,9 litra czystej zupy zapłacimy 55 złotych. Trochę mniej, bo 45 złotych zapłacimy za tę samą porcję żurku na prawdziwkach. Najtańszy jest barszcz czerwony na zakwasie - 32 zł za 0,9 l.

Cena śledzi to od 38 zł do 40 zł za 300 gramów. Pierogi z kapustą i prawdziwkami (1 porcja - 6 sztuk) kosztują 45 złotych. W podobnej cenie jest tradycyjna sałatka jarzynowa - 46 złotych za porcję 0,5 kg. Najwięcej zapłacić możemy za dania główne, w tym kaczkę pieczoną w całości po polsku z antonówką (1,7 kg za 160 złotych).

W ofercie "U Fukiera" znajdziemy również desery, marynaty i dodatki, takie jak uszka do barszczu i tradycyjny kompot z suszu.

Zagłosuj

Co sądzisz o cenach świątecznych potraw od Magdy Gessler?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PCh