Zamknij

Magda Gessler skrytykowała Tomasza Sekielskiego. W jego obronie stanął Mateusz z „Gogglebox”

Sylwia Wamej
30.08.2019 11:28
Magda Gessler
fot. Jakub Kamiński/ East News

Tomasz Sekielski przeszedł operację zmniejszenia żołądka. Jego decyzję skrytykowała Magda Gessler. Z kolei Mateusz Borkowski z „Gogglebox” uważa, że dziennikarz postąpił słusznie. Postanowił go jednak ostrzec. O co dokładnie chodzi?

Tomasz Sekielski przeszedł operację zmniejszenia żołądka. Skrytykowała go Magda Gessler

Tomasz Sekielski, który walczy z otyłością, przeszedł operację zmniejszenia żołądka. Waga autora filmu „Tylko nie mów nikomu” przekroczyła 180 kilogramów. Postanowił więc działać, tym bardziej że sama dieta nie przynosiła efektów. Jego decyzja podzieliła niektórych. Magdzie Gessler zdecydowanie nie spodobał się pomysł Tomasza Sekielskiego. Restauratorka w rozmowie z „Faktem” stwierdziła, że operacja zmniejszenia żołądka jest strasznym pomysłem.

Nigdy w życiu nie zmniejszyłabym sobie żołądka, żeby schudnąć! To straszny pomysł. Życie nam daje stwórca, więc jeżeli chcemy być ładni, dbajmy o siebie od środka, dbajmy o naszą energię, o nasz mózg. Dbajmy też o naszą dietę. Poddanie się takiej operacji grozi śmiercią, a tym samym opuszczeniem najbliższych – powiedziała gwiazda „Kuchennych rewolucji”.

Mateusz Borkowski z „Gogglebox” broni Tomasza Sekielskiego

Mateusz Borkowski, czyli Big Boy z „Gogglebox. Przed telewizorem”, uważa z kolei, że decyzja Tomasza Sekielskiego była słuszna. Mateusz Zdradził, że kibicuje dziennikarzowi w odchudzaniu. Sam Borkowski również zmagał się z otyłością. Ważył 244 kilogramy. Udało mu się zrzucić 166 kilogramów. Podjął się też operacji zmniejszenia żołądka.

Uważam, że Tomek Sekielski bardzo dobrze zrobił. Ja mu kibicuje, żeby udało mu się schudnąć, żeby był zdrowy i żeby jego wydolność się poprawiła. Do takiej operacji trzeba być gotowym przede wszystkim psychicznie, bo najważniejszą rzeczą jest psychika w takiej sytuacji – powiedział Mateusz Borkowski w rozmowie z „Faktem”. Gwiazdor „Gogglebox” postanowił też ostrzec dziennikarza.

Jeśli ktoś nie wykorzysta szansy i nie przypilnuje wszystkiego, to waga wróci na pewno. Niezbędna jest zmiana trybu życia. Kontrola nad tym, co się je, jak się je, w jakich ilościach. To nie jest żadna dieta, to jest po prostu normalny zdrowy tryb życia, jaki powinien prowadzić każdy człowiek – podkreślił Mateusz Borkowski. Dodał też, że trzeba jeść często, ale w małych ilościach.

Nie nażerać się jak świnia i przepijać to litrami coli. Każdy organizm jest inny, ja sam jem dużo warzyw, owoców, mięsa – podkreślił Mateusz Borkowski.

Zagłosuj

Odchudzasz się?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW