Zamknij

Magda Gessler wyjawia RadioZET.pl: "Tego nie zjem, bo się boję" [WIDEO]

Sylwia Wamej
24.09.2019 15:37
Magda Gessler
fot. Adam Jankowski/ Reporter/ East News

Magda Gessler to gwiazda, która uwielbia eksperymentować w kuchni. Choć nie stroni od oryginalnego jedzenia, są takie dania, których Magda Gessler nigdy nie tknie, bo... się boi.

Czego nie zje Magda Gessler?

Magda Gessler żadnych smaków się nie boi? Jak się okazuje, są takie dania, których Magda Gessler nigdy nie tknie. "Nie zjem żadnego móżdżku, ani żadnego oka i języka" - bo się boję - powiedziała Magda Gessler w rozmowie z RadioZET.pl.

Restauratorka nie stroni jednak od dziwnych dań. Jak się okazuje, jeden z najdziwniejszych przysmaków, które smakują Magdzie Gessler to mózg krewetek "karabińczyków". Więcej o "karabińczykach" Magda Gessler mówi w wideo dla RadioZET.pl.

Magda Gessler od lat stawia na nogi polskie restauracje

Magda Gessler to gwiazda, która od wielu lat pomaga polskim restauracjom stanąć na nogi. Czasem jej "Kuchenne rewolucje" zmieniają ludziom życie. W jednym z wywiadów restauratorka powiedziała, że trudno jej wytłumaczyć, jak to się dzieje.

"Każdy z nas posiada jakiś dar, a moja osobowość, moja energia potrafi dotrzeć do najróżniejszych zakamarków ludzkiej duszy, do osób, które potrzebują pomocy, kiedy wzywają „Kuchenne rewolucje”. Nie da się ukryć, że kuchnia to jedna sprawa, ale największą katastrofą, największym złem i największym błędem tych restauracji jest to, że zakładają je osoby z wielkimi osobistymi problemami, albo też niewłaściwe założenie restauracji tworzy w nich te problemy. Zakładanie restauracji to jedna z bardziej skomplikowanych spraw, bo nie oznacza tylko, że tu daje się jeść. Restauracja to instytucja wręcz renesansowa. Zaspokaja głód, ale człowiek, który do niej wchodzi, liczy zazwyczaj na coś więcej niż to, że dostanie miskę zupy. W krajach południowych - i ta świadomość jest tam bardzo rozwinięta - restauracja jest częścią terapii społecznej" - mówiła Magda Gessler dla PolskaTimes.pl.

RadioZEt.pl/SW