Zamknij

Spędzili ze sobą 80 lat, zmarli tego samego dnia. Ta historia chwyta za serca

Redakcja
23.02.2018 15:22
Małżeństwo na zdjęciu w domu opieki
fot. Curragh Lawn Nursing Home

Máire (z domu Drohn) i Gerry Ryan z Tipperary w Irlandii spędzili ze sobą niemal 80 lat. Małżonkowie zmarli tego samego dnia, a ostatnie godziny życia spędzili, trzymając się za ręce.

Máire i Gerry Ryan byli razem 80 lat. Zmarli tego samego dnia

O takich historiach powinno się kręcić filmy. Máire i Gerry Ryan byli szczęśliwą parą przez prawie osiemdziesiąt lat. Poznali się jeszcze w szkole. Od tego momentu byli praktycznie nierozłączni. W wieku 26 lat wzięli ślub. Oboje przez całe życie byli skupieni na edukacji — najbardziej interesowała ich kultura i historia Irlandii. Po tym, gdy Gerry skończył służbę w wojsku, zdecydował zrobić doktorat. Máire przez całe życie pracowała jako nauczycielka.

Krótko po tym, gdy przeszła na emeryturę, lekarze zdiagnozowali u niej Alzheimera. Garry postanowił zostać jej pełnoetatowym opiekunem. Gdy sam zaczął niedomagać, para przeniosła się do domu opieki Curragh Lawn Nursing Home. Zastępca dyrektora Nursing Saritha Binumon powiedziała w rozmowie z Independent.ie, że para „wypełniła dom opieki wielką miłością i sympatią przez 13 miesięcy pobytu”.

Personal ośrodka zdecydował się złączyć łóżka pary, aby mogli trzymać się za ręce. Máire zmarła jednak pierwsza. Kilkanaście godzin później odszedł Gerry. Do końca byli razem.

Rodzina pary poprosiła o przekazanie darowizn na rzecz stowarzyszenia zajmującego się Alzheimerem w Irlandii.

RadioZET.pl/SI