Zamknij

Małgorzata Kożuchowska opowiedziała o chorobie, z którą zmaga się od lat. „Przed diagnozą byłam wiecznie osłabiona”

Sylwia Wamej
26.11.2019 11:27
Małgorzata Kożuchowska
fot. Wojciech Strozyk/Reporter/East News

Małgorzata Kożuchowska opowiedziała swoim fanom o chorobie, z którą zmaga się od lat. Znana aktorka wyznała, że cierpi na Hashimoto. Zdradziła, że zanim postawiono diagnozę, była osłabiona i bardzo źle się czuła.

Małgorzata Kożuchowska zmaga się od lat z Hashimoto

Małgorzata Kożuchowska napisała felieton dla magazynu „Forbes”, w którym przyznała, że od lat cierpi na Hashimoto. Gwiazda „Rodzinki.pl” zdradziła, że zanim postawiono diagnozę, była osłabiona i ciągle źle się czuła.

Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto, biorę leki, muszę bardzo uważać na to, co jem. Przed diagnozą byłam wiecznie osłabiona, przemęczona i przeziębiona. Odporność zerowa. Wzięłam się za siebie i jest ogromna poprawa. Zrobiłam to dla siebie i dla dziecka, wcześniej wciąż brakowało czasu… Było warto – czuję się o niebo lepiej! – napisała gwiazda.

Małgorzata Kożuchowska o trudnych początkach macierzyństwa

Małgorzata Kożuchowska zdobyła się na szczerość i opowiedziała o trudnych początkach macierzyństwa. Strach o to, że utracimy nasze miejsce pracy na rzecz kogoś innego, że nie wrócimy na to samo stanowisko, czy że rynek o nas zapomni. Z drugiej strony wykańczają nas wieczne wyrzuty sumienia: „jestem złą matką – powinnam być teraz w domu z dzieckiem”, „jestem niepoprawną egoistką”. W pracy znowu spóźniona, niedostatecznie skupiona, myślami gdzie indziej… – pisze aktorka w swoim felietonie. Jak przyznała, początki okresu macierzyństwa były dla niej wyczerpujące.

Byłam wyczerpana, napuchnięta, czułam, że we wszystkim wyglądam słabo. Ostatnią rzeczą, na jaką miałam ochotę, to pokazywać się tak światu. Jeszcze dziś, kiedy przypadkiem trafię na odcinki „rodzinki.pl” z tego okresu widzę „księżyc w pełni”. Zresztą pamiętam pojawiające się w internecie komentarze w rodzaju: „czy ja muszę wciąż patrzeć na tę twoją opuchniętą gębę”. Urocze – podsumowała Kożuchowska.

Zagłosuj

Śledzisz doniesienia z życia gwiazd?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW