Zamknij

Marcin Patrzałek: kim jest Polak, który wygrał włoskie „Mam talent”?

Redakcja
06.12.2018 11:39
Marcin Patrzałek: kim jest Polak, który wygrał włoskie „Mam talent”?
fot. Instagram:@marcinpatrzalek

W tegorocznej edycji włoskiego „Mam talent” triumfował 18-letni Polak, Marcin Patrzałek. Nie jest to jego pierwszy sukces w tego typu programach. Co wiemy o młodym artyście i jakie sukcesy ma na swoim koncie?

„Mam talent” to program rozrywkowy oparty na brytyjskim formacie „Got Talent”. Jego formuła przyjęła się doskonale w wielu krajach. Za nami finał włoskiej edycji, która przyniosła Polakom powód do dumy. W finale, który odbył się 1 grudnia, zwyciężył bowiem reprezentant naszego kraju, Marcin Patrzałek. Młody artysta zachwycił swoją grą na gitarze w stylu flamenco. Jurorzy uznali, że chłopaka „można porównywać do największych wirtuozów tego instrumentu”. Okazuje się, że to nie pierwszy sukces Marcina. Kim jest Polak, który został zwycięzcą włoskiej edycji „Mam talent”?

Włoskie Mam Talent
fot. Instagram:@marcinpatrzalek

Kim jest Marcin Patrzałek?

Marcin Patrzałek urodził się 6 października 2000 roku w Kielcach. Oznacza to, że w tym roku osiągnął pełnoletniość. Jest gitarzystą i kompozytorem, specjalizującym się w gatunkach klasycznych oraz flamenco. Gry na gitarze uczył się w Studium Gitary Klasycznej przy Kieleckim Centrum Kultury. W stylu flamenco kształcił się natomiast pod czujnym okiem mistrza tego stylu, Carlosa Piñany. Marcin wyznał też, że wiele czasu spędził na szlifowaniu umiejętności na podstawie filmów instruktażowych publikowanych na YouTube. Z czasem postanowił realizować własne muzyczne wizje. Swoje zainteresowania rozwija także w stronę muzyki elektronicznej oraz działalności producenckiej.

Wygrana we włoskiej wersji „Mam talent” to niejedyny sukces 18-latka. Uważni widzowie z pewnością pamiętają go z finału emitowanego przez Polsat show „Must be The Music” z roku 2015. Tam również zajął pierwsze miejsce. Rok później ukazała się jego debiutancka płyta „Hush”. W listopadzie 2018 pojawił się jego album „revAMP” zawierający autorskie interpretacje między innymi utworu Eda Sheerana. Patrzałek cieszy się także wielką popularnością w sieci. Jego wersja piosenki grupy System of a Down została odtworzona ponad już milion razy.

Marcinowi życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swojej muzycznej pasji.

RadioZET.pl/gala.pl/MF