Zamknij

Marina Łuczenko broni Szczęsnego i resztę reprezentacji

Redakcja
26.06.2018 10:56
Marina Łuczenko broni Szczęsnego i resztę reprezentacji
fot. AFP/EAST NEWS

Po dwóch przegranych meczach polscy piłkarze nie mają już szans na wyjście z grupy. Krytyki nie szczędzą im zarówno kibice, jak i dziennikarze. W obronie Wojciecha Szczęsnego i kolegów stanęła żona bramkarza, Marina Łuczenko.

Mundial 2018 jeszcze nie wyszedł poza fazę grupową, a reprezentanci Polski już mogą pakować walizki. Przed piłkarzami ostatnie spotkanie z Japonią, jednak szans na wyjście z grupy podopieczni trenera Nawałki już nie mają. Po przegranym 3:0 meczu z Kolumbią zarówno media, jak i internauci nie pozostawili na zawodnikach i trenerze suchej nitki. Szczególnie atakowany był Wojciech Szczęsny, który stał w bramce w obu meczach i łącznie wyjmował piłkę z siatki pięciokrotnie. W jego obronie stanęła małżonka, Marina Łuczenko.

Cytat z trenera

Piosenkarka i aktorka znana z między innymi z serialu „39 i pół” od początku wspierała męża, z którym spodziewają się dziecka. Na jej profilu na Instagramie można było znaleźć zdjęcia oraz filmy wyrażające wsparcie nie tylko dla Szczęsnego, ale również jego kolegów z reprezentacji. Pozowała na nich między innymi z wyraźnym brzuszkiem w bramkarskiej koszulce małżonka. Przekazała również dwa bilety na mecz z Kolumbią na licytację na rzecz chorej dwuletniej dziewczynki.

Po spektakularnej porażce naszych piłkarzy na mundialu również postanowiła stanąć za zawodnikami. W odpowiedzi na złośliwe komentarze kibiców i dziennikarzy na jej profilu pojawiło się czarno-białe zdjęcie Roberta Lewandowskiego oraz cytat z jednego z najbardziej utytułowanych światowych trenerów, Sir Alexa Fergusona.

„Jeśli nie stać Was na wsparcie, kiedy przegrywamy, nie macie prawa wspierać Nas, gdy wygrywamy”.

Zdanie w oczywisty sposób miało na celu zganić kibiców, którzy odwracają się od reprezentacji po przegranej. Zyskało ono ponad 44 tysiące polubień.

Marina i Wojciech poznali się w 2013 roku i trzy lata później pobrali się w Grecji. Uchodzą za bardzo zgodną i wspierającą się parę, aktywnie udzielającą się w mediach społecznościowych.

Przed Wojciechem Szczęsnym być może jeszcze jeden występ na Mundialu w barwach reprezentacji, a przed piłkarzami szansa na pokazanie się z lepszej strony. Spotkanie Polska - Japonia na żywo na radiozet.pl w czwartek od godziny 16.

RadioZET.pl/MF