Zamknij

Martyna Wojciechowska pokazała „przybrane” dzieci. Opublikowała wzruszający wpis na Instagramie

Sylwia Wamej
13.08.2019 11:45
Martyna Wojciechowska
fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News

Martyna Wojciechowska pokazała na swoim Instagramie „przybrane dzieci” – Julkę i Kubę. To pociechy zmarłego kolegi, operatora Rafała Łukaszewicza. Podróżniczka opublikowała też wzruszający wpis.

Martyna Wojciechowska pokazała „przybrane” dzieci – Kubę i Julkę

Martyna Wojciechowska przywołała ostatnio na Instagramie tragiczną historię sprzed lat. Opublikowała zdjęcia „przybranych” dzieci – bliźniąt Julki i Kuby, których tata, operator Rafał Łukaszewicz, zginął podczas kręcenia zdjęć „Misja Martyna”. Podróżniczka we wzruszających słowach przypomniała tamte wydarzenia. Podkreśliła też, że rodzeństwo kończy właśnie 18 lat.

Mówi się, że rodziny się nie wybiera... A ja z tymi dwoma cudami ze zdjęcia stworzyłam prawdziwą RODZINĘ Z WYBORU. OTO JULKA i KUBA.Dzieci mojego Przyjaciela i operatora, Rafała Łukaszewicza, który zginął tragicznie w 2004 r. w wypadku na Islandii, podczas realizacji programu „Misja Martyna”. Byłam tuż obok i długo nie mogłam zrozumieć dlaczego Rafał umarł, a ja ocalałam... – czytamy na Instagramie Martyny Wojciechowskiej.

Gdy Rafał Łukaszewicz zginął, Julka i Kuba mieli zaledwie 3 lata. Po wypadku Martyna Wojciechowska podjęła decyzję, że zaopiekuje się dziećmi.

Bliźniaki miały wtedy zaledwie 3 lata. Wtedy postanowiłam, że przeżyję dwa życia. I że już na zawsze zostanę przy Nich. A teraz oboje skończyli 18 lat.

Jestem najdumniejsza na świecie! Wyrośli na wspaniałych, mądrych, empatycznych i pełnych marzeń ludzi. Zupełnie jak Ich wyjątkowy Tata i dzielna Mama Alicja, która wspaniale wychowała trójkę dzieci. Julka, Kuba, życzę Wam samych życzliwych osób w tej podróży przez dorosłość! Kocham Was. – napisała podróżniczka.

Pod postem posypały się komentarze internautów, którzy nie ukrywali wzruszenia. „Martyna nie przestajesz mnie zaskakiwać”, „postąpiła Pani jak prawdziwa mama. Gratuluję młodemu rodzeństwu i życzę wszystkiego najlepszego w dorosłym życiu”, „ale wzruszający wpis. Wszystkiego najlepszego dla bliźniaków” – pisali wielbiciele Martyny Wojciechowskiej.

Martyna Wojciechowska: Tragedia na Islandii

Tragedia przywołana przez Martynę Wojciechowską miała miejsce w 2004 roku. Gwiazda TVN nagrywała wtedy program „Misja Martyna” na Islandii. Samochód terenowy, którym jechała razem z ekipą realizującą program, wpadł w poślizg i uderzył w betonowy słup. Operator Rafał Łukaszewicz nie przeżył wypadku, z kolei jego kolega Witold Szczepan doznał wielu złamań i obrażeń. Również stan Martyny Wojciechowskiej był bardzo poważny. Gwiazda miała złamany kręgosłup, pękniętą kość łonową i pozrywane mięśnie. Musiała nosić gorset ortopedyczny oraz jeździć na wózku inwalidzkim.

Zagłosuj

Lubisz podróże?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/ SW