Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mateusz Damięcki broni kościoła na Instagramie. Za wpis podziękowała mu Beata Tadla

26.08.2019 10:18

Mateusz Damięcki opublikował emocjonalny wpis, w którym poruszył temat kościoła i społeczeństwa. Aktor odniósł się do ostatnich wydarzeń związanych z LGBT. Jego komentarz spodobał się m.in. Beacie Tadli, która podziękowała Damięckiemu za ten wpis.

Mateusz Damięcki fot. Aneta Zurek/ Polslak Press/ East News

Mateusz Damięcki wypowiedział się na temat kościoła i LGBT

Mateusz Damięcki poruszył na swoim Instagramie sprawy związane z polityką, kościołem i społeczeństwem. Aktor zauważył, że w polskim społeczeństwie panuje dezinformacja i nieumiejętność czytania ze zrozumieniem. Aktor podkreślił, że ludzie mieszają wiele spraw bez głębszej refleksji, ulegają złym emocjom i histeryzują. Znany aktor zaczyna swój wpis smutną refleksją.

Szanowni Państwo - straciliśmy zdolność odnotowywania niuansów, czytania ze zrozumieniem, zauważania znaków przestankowych, widzenia prawdziwych intencji. Mieszamy w worku wszystko jak leci, głupio lub złośliwie - w zależności od opcji polityczno-wyznaniowo-seksualnej. Strzelamy do siebie jadem i pociskami ze stępionym czubkiem - po to, żeby dziura była większa. Przestaliśmy myśleć, ulegamy złym emocjom, histeryzujmy. Co gorsze - refleksji brak, brak autokorekty - bo przepraszać i przyznawać się do winy nie jest zaletą, stało się bowiem słabością. A gdyby tak postawić sprawy jasno... – pisze Mateusz Damięcki.

Mateusz Damięcki w dalszej części wpisu odniósł się do kościoła, pedofilii i ostatnich, głośnych wydarzeń dotyczących środowiska LGBT.

Kościół jest złem - nie. Pedofilia jest złem - tak. Biskup, który kocha jest spoko - tak. Biskup, który sieje nienawiść jest spoko - nie. Księża są źli - nie. Księża dopuszczający się aktów pedofilii są źli - tak – napisał.

Narodowiec palący kukłę Żyda na placu jest nie ok - tak. Narodowiec palący kukłę Żyda na placu podczas pochodu narodowców jest nie ok - tak. Żyd kradnący narodowcowi samochód jest nie ok - tak. Narodowiec-homoseksualista uprawiający seks ze swoim partnerem jest ok - tak. Narodowiec-homoseksualista uprawiający seks ze swoim partnerem niepłacący podatków jest ok - nie – podkreślił.

Heteroseksualista palący papierosa w miejscu do tego przeznaczonym, ale nie chodzący do kościoła na mszę jest ok - tak. Heteroseksualista palący papierosa w miejscu do tego przeznaczonym i palący kukłę Żyda, ale niechodzący do kościoła na mszę i niejedzący mięsa, ale płacący podatki i nieprzywiązujący psa w lesie na czas wakacji jest ok - nie – dodał.

Narodowiec-homoseksualista, który udaje, że jest heteroseksualistą, a wieczorem uprawiał seks ze swoim partnerem, ale rano udaje się na pochód gloryfikujący postawę antysemicką, po południu idzie w antydemonstracji, aby opluć homoseksualistów maszerujących w pochodzie równości, a wieczorem publikuje wpis popierający odsłonięcie pomnika jednego z żołnierzy wyklętych, który walcząc w partyzantce przeciwko ustrojowi komunistycznemu, dopuścił się jednocześnie czynów nieludzkich, a udowodnionych - między innymi zabił strzałem z pistoletu wszystkich członków wiejskiej rodziny, łącznie z dziećmi jest ok - nie. Jasne? – dodał na koniec Mateusz Damięcki.

Mateusz Damięcki: Fani poruszeni jego wpisem

Post Mateusza Damięckiego wywołał poruszenie wśród internautów. Pod wpisem wypowiedziało się mnóstwo fanów aktora, ale też koledzy z branży aktorskiej i medialnej, m.in. Piotr Zelt i Beata Tadla, która podziękowała aktorowi za ten wpis.

W nas samych jest albo zło albo dobro. Czy wierzymy czy nie... wierzących szanuję, ale jako osoba niewierząca mam sumienie. I w nim się rozprawiam. I nie zawsze łatwo... Ale kocham filozofię, kocham energię, kocham rozgraniczenie dobra od zła, bo to wszak prawda uniwersalna. I bez względu na to, w co wierzymy, warto czuć wartości obiektywne, dziękuję za ten wpis. Ściskam – napisała dziennikarka.

Zagłosuj

Chodzisz do kościoła?

RadioZEt.pl/SW

Oceń