Zamknij

Mateusz Damięcki broni kościoła na Instagramie. Za wpis podziękowała mu Beata Tadla

Sylwia Wamej
26.08.2019 10:18
Mateusz Damięcki
fot. Aneta Zurek/ Polslak Press/ East News

Mateusz Damięcki opublikował emocjonalny wpis, w którym poruszył temat kościoła i społeczeństwa. Aktor odniósł się do ostatnich wydarzeń związanych z LGBT. Jego komentarz spodobał się m.in. Beacie Tadli, która podziękowała Damięckiemu za ten wpis.

Mateusz Damięcki wypowiedział się na temat kościoła i LGBT

Mateusz Damięcki poruszył na swoim Instagramie sprawy związane z polityką, kościołem i społeczeństwem. Aktor zauważył, że w polskim społeczeństwie panuje dezinformacja i nieumiejętność czytania ze zrozumieniem. Aktor podkreślił, że ludzie mieszają wiele spraw bez głębszej refleksji, ulegają złym emocjom i histeryzują. Znany aktor zaczyna swój wpis smutną refleksją.

Szanowni Państwo - straciliśmy zdolność odnotowywania niuansów, czytania ze zrozumieniem, zauważania znaków przestankowych, widzenia prawdziwych intencji. Mieszamy w worku wszystko jak leci, głupio lub złośliwie - w zależności od opcji polityczno-wyznaniowo-seksualnej. Strzelamy do siebie jadem i pociskami ze stępionym czubkiem - po to, żeby dziura była większa. Przestaliśmy myśleć, ulegamy złym emocjom, histeryzujmy. Co gorsze - refleksji brak, brak autokorekty - bo przepraszać i przyznawać się do winy nie jest zaletą, stało się bowiem słabością. A gdyby tak postawić sprawy jasno... – pisze Mateusz Damięcki.

Mateusz Damięcki w dalszej części wpisu odniósł się do kościoła, pedofilii i ostatnich, głośnych wydarzeń dotyczących środowiska LGBT.

Kościół jest złem - nie. Pedofilia jest złem - tak. Biskup, który kocha jest spoko - tak. Biskup, który sieje nienawiść jest spoko - nie. Księża są źli - nie. Księża dopuszczający się aktów pedofilii są źli - tak – napisał.

Narodowiec palący kukłę Żyda na placu jest nie ok - tak. Narodowiec palący kukłę Żyda na placu podczas pochodu narodowców jest nie ok - tak. Żyd kradnący narodowcowi samochód jest nie ok - tak. Narodowiec-homoseksualista uprawiający seks ze swoim partnerem jest ok - tak. Narodowiec-homoseksualista uprawiający seks ze swoim partnerem niepłacący podatków jest ok - nie – podkreślił.

Heteroseksualista palący papierosa w miejscu do tego przeznaczonym, ale nie chodzący do kościoła na mszę jest ok - tak. Heteroseksualista palący papierosa w miejscu do tego przeznaczonym i palący kukłę Żyda, ale niechodzący do kościoła na mszę i niejedzący mięsa, ale płacący podatki i nieprzywiązujący psa w lesie na czas wakacji jest ok - nie – dodał.

Narodowiec-homoseksualista, który udaje, że jest heteroseksualistą, a wieczorem uprawiał seks ze swoim partnerem, ale rano udaje się na pochód gloryfikujący postawę antysemicką, po południu idzie w antydemonstracji, aby opluć homoseksualistów maszerujących w pochodzie równości, a wieczorem publikuje wpis popierający odsłonięcie pomnika jednego z żołnierzy wyklętych, który walcząc w partyzantce przeciwko ustrojowi komunistycznemu, dopuścił się jednocześnie czynów nieludzkich, a udowodnionych - między innymi zabił strzałem z pistoletu wszystkich członków wiejskiej rodziny, łącznie z dziećmi jest ok - nie. Jasne? – dodał na koniec Mateusz Damięcki.

Mateusz Damięcki: Fani poruszeni jego wpisem

Post Mateusza Damięckiego wywołał poruszenie wśród internautów. Pod wpisem wypowiedziało się mnóstwo fanów aktora, ale też koledzy z branży aktorskiej i medialnej, m.in. Piotr Zelt i Beata Tadla, która podziękowała aktorowi za ten wpis.

W nas samych jest albo zło albo dobro. Czy wierzymy czy nie... wierzących szanuję, ale jako osoba niewierząca mam sumienie. I w nim się rozprawiam. I nie zawsze łatwo... Ale kocham filozofię, kocham energię, kocham rozgraniczenie dobra od zła, bo to wszak prawda uniwersalna. I bez względu na to, w co wierzymy, warto czuć wartości obiektywne, dziękuję za ten wpis. Ściskam – napisała dziennikarka.

Zagłosuj

Chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW