Zamknij

Meghan Markle zaprojektuje kolekcję ubrań. Na co przekaże zysk ze sprzedaży?

Sylwia Wamej
01.08.2019 11:46
Meghan Markle
fot. Doug Peters Press/ East News

Meghan Markle zaprojektuje limitowaną kolekcję strojów do biura. Projekty mają być częścią współpracy z organizacją charytatywną Smart Works. Również sam dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Meghan Markle projektantką. Stworzyła linię ubrań do biura

Meghan Markle zostanie projektantką. Księżna Sussex podejmie współpracę z m.in. Marks & Spencer, aby zaprojektować limitowaną kolekcję ubrań do biura. Ten projekt pomaga kobietom bezrobotnym lub w trudnej sytuacji w wejściu na rynek pracy. Przedsięwzięcie jest częścią współpracy z organizacją charytatywną Smart Works.

„Po utajnionych wizytach w Smart Works na przestrzeni ostatniego roku, księżna była poruszona znaczącą pracą, którą ta organizacja non-profit wkłada, aby pomóc kobietom odnaleźć się na rynku pracy, wyposażając je w umiejętności oraz ubrania, niezbędne, żeby czuć się gotowym do działania” – czytamy na oficjalnym profilu Meghan i Harry'ego.

Księżna ma za zadanie upewnić się, że każda z podopiecznych fundacji będzie odpowiednio wyposażona, aby móc odpowiednio zacząć pracę.

„Podczas swoich wizyt księżna zauważyła, że choć organizacja mogła polegać na licznych dotacjach, zgromadzone przez nią ubrania były głównie kombinacją nieodpowiednio dopasowanych materiałów i kolorów, które nie zawsze były odpowiednim wyborem pod względem stylu, a rozmiary nie zawsze były dopasowane wystarczająco, aby pomóc kobietom poczuć się pewnie, kiedy wchodzą na rozmowę o pracę” – czytamy.

Meghan Markle: Dochód ze sprzedaży przeznaczony na cele charytatywne

Z Meghan Markle będą współpracować też takie brandy jak m.in. Misha NoNoo, Jigsaw oraz sieć sklepów John Lewis. Współpraca z markami odbywać się będzie na zasadzie 1:1. Za każdy zakupiony produkt do jednej z podopiecznych organizacji powędruje dopasowane pod nią zestawienie do pracy. Linia ubrań Meghan Markle trafi do sklepów jeszcze w tym roku.

Zagłosuj

Śledzisz doniesienia z życia Rodziny Królewskiej?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/ SW