Zamknij

Michał Koterski opowiedział w wywiadzie o nawróceniu. „Bogu zawdzięczam życie”

Sylwia Wamej
18.04.2019 11:01
Michał Koterski opowiedział w wywiadzie o nawróceniu. „Bogu zawdzięczam życie”
fot. Adam Jankowski/ Reporter

Michał Koterski szczerze opowiedział w rozmowie z „Wprost” o swoim nawróceniu. To właśnie Bóg i wiara pomogły mu wyrwać się z obsesji brania używek. Minęły już cztery lata, gdy aktor żyje w trzeźwości.

Michał Koterski o nawróceniu w wywiadzie dla „Wprost”

Michał Koterski już cztery lata nie pije i nie bierze narkotyków. Aktor podkreśla, że to właśnie Bóg pomógł mu stanąć na nogi, gdy zmagał się z uzależnieniem.

„Przyszedł w moim życiu taki dzień, że poprosiłem Boga z całego serca – zabierz mi obsesję picia i brania, a zrobię wszystko, żebym już nigdy nie sięgnąć po żadne środki zmieniające świadomość. Minęły od tamtej pory już ponad cztery lata w trzeźwości” – powiedział 39-letni aktor w wywiadzie dla „Wprost”. Uczestnik „Agenta”  opowiedział, że w pierwszą rocznicę abstynencji, gdy zdmuchiwał świeczkę, prosił Boga, żeby nigdy więcej nie wrócił do alkoholu i narkotyków. Zdmuchując drugą świeczkę, poprosił Boga o znalezienie miłości i założenie rodziny.

„Trzy tygodnie później poznałem Marcelę. To było jak strzała amora. W dodatku Marcela nie pije alkoholu, po prostu tak została wychowana, to był dla mnie znak, że będę czuł się przy niej bezpiecznie” – powiedział.

Michał Koterski: „Boże, gdzie byłeś w najtrudniejszych chwilach mojego życia”?

„Miałem mu wiele za złe – Boże gdzie byłeś, w najtrudniejszych dniach mojego życia? Gdy dotykałem dna? Teraz wiem, że on wcale mnie nie opuścił. Był ze mną i niósł mnie na swoich barkach, tak jak w tej przypowieści, dlatego wtedy widziałem tylko jeden ślad na piasku. Myślę, że Bóg doświadcza nas także przez cierpienie, aby docenić i zrozumieć co w życiu jest naprawdę ważne. Bogu zawdzięczam życie, bo bez jego pomocy prawdopodobnie już by mnie nie było” – opowiedział Koterski.

Zagłosuj

Oglądasz "Agenta"?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ SW