Zamknij

Miroslava Duma, ikona stylu jest smiertelnie chora. "Lekarze dali mi siedem miesięcy"

Sylwia Wamej
04.12.2019 15:44
Miroslava Duma
fot. Abaca/East News

Miroslava Duma jest blogerką, dziennikarką modową i ikoną stylu, która w ostatnim czasie bardzo zmartwiła swoich fanów. 34-latka opublikowała na swoim Instagramie, że zmaga się z nieuleczalną chorobą.

Miroslava Duma cierpi na rzadką chorobę płuc. Schorzenie jest nieuleczalne

Miroslava Duma to jedna z najpopularniejszych ikon mody. Blogerka, dziennikarka oraz współzałożycielka portalu Buro 24/7 podzieliła się z fanami za pośrednictwem Instagrama smutną informacją. Jak się okazuje, Miroslava od kilku miesięcy zmaga się z rzadką, nieuleczalną chorobą. Choroba zmusiła ją, żeby inaczej spojrzeć na swoje życie.

„Na początku tego roku zdiagnozowano u mnie rzadką chorobę płuc i dano mi 7 miesięcy życia. To było szalenie przerażające, ale patrząc wstecz, zdaję sobie sprawę, że ostatnie miesiące powrotu do zdrowia były prawdopodobnie najszczęśliwszymi miesiącami w całym moim życiu. Nagle zdałam sobie sprawę, jak bardzo kocham życie, jak piękny jest nasz świat i jak bardzo chcę tu zostać. Z ludźmi, których kocham. Po raz pierwszy w życiu zobaczyłam jasny błękit nieba. I piękną zieleń drzew. Jakbym wcześniej mieszkała na innej planecie. Budzę się szczęśliwa, tylko dlatego, że mogę tu spędzić jeszcze jeden dzień. Przez całe życie szukałam aprobaty i miałam obsesję na punkcie „polubień”, zarówno w świecie prawdziwym, jak i wirtualnym. Nie zdawałam sobie sprawy, że tak naprawdę najpierw muszę „polubić” siebie. Lata samokrytyki i wątpliwości, stresu i diet, a także fizycznego, psychicznego i emocjonalnego nacisku sprawiły, że mój układ odpornościowy upadł, a ja śmiertelnie zachorowałam" - napisała Miroslava.

Miroslava Duma. Ile ma dzieci?

Jak dodała dziennikarka, zmieniły się jej również priorytety. "Nie mierzę już sukcesu wskaźnikami zewnętrznymi, ale tym, co jest w środku. Mierzę go moim zdrowiem i zdrowiem tych, których kocham" - wyznała.

34-letnia ikona mody na razie nie zdradziła, jaki jest jej obecny stan zdrowia. "Mam nadzieję, że pewnego dnia będę mogła wam wszystko opowiedzieć. I co najważniejsze: dziękuję wszystkim wspaniałym ludziom w moim życiu, kocham was całym sercem (i płucami)" - podsumowała.

Prywatnie Miroslava Duma jest szczęśliwą mamą trójki dzieci: dwóch córek i synka.

Zagłosuj

Dbasz o swoje zdrowie?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW