Zamknij

Monika Krzywkowska wygrała walkę z nowotworem. Gwiazda serialu „Samo życie” opowiedziała o chorobie

Sylwia Wamej
15.10.2019 12:45
Monika Krzywkowska
fot. Mateusz Jagielski/ East News

Monika Krzywkowska zniknęła jakiś czas temu ze świata show-biznesu. Powodem były kłopoty aktorki ze zdrowiem, a dokładniej czerniak – złośliwy nowotwór skóry. Aktorce udało się wygrać z chorobą, o czym opowiedziała w studio „Dzień dobry TVN”.

Monika Krzywkowska opowiedziała o walce z nowotworem

Monika Krzywkowska, którą widzowie kojarzą z m.in. serialu „Samo życie”, jakiś czas temu zniknęła z show-biznesu. Nie grała w produkcjach i nie pokazywała się na ściankach. Powodem nieobecności aktorki była choroba – czerniak. Gwiazda po latach wróciła do pracy i możemy ją oglądać w m.in. serialu „39 i pół tygodnia”. Aktorka w studio „Dzień dobry TVN” opowiedziała o swojej walce z chorobą. Zdradziła też, co ją natknęło, żeby pójść do lekarza i zrobić badania.

Prasując rano przed telewizorem, oglądałam „Dzień dobry TVN” z panią dermatolog, która mówiła o różnych rzeczach, na które trzeba uważać. Zauważyłam, że mam znamię, które podpada pod ten niedobry opis. Wasz program sprowokował mnie do tego, żeby wyruszyć i zbadać, co to jest. Wtedy okazało się, że to niestety jest złośliwe, nie było ku temu wątpliwości – mówiła Monika Krzywkowska na kanapie „Dzień dobry TVN”.

Monika Krzywkowska pokonała czerniaka i wróciła do pracy

Diagnoza postawiona została wcześnie, dzięki czemu walka z czerniakiem okazała się skuteczna. Skończyło się szczęśliwie dla mnie. To było tak wcześnie odkryte, że nie zdążyłam doświadczyć najgorszych stron walki z rakiem. Ten czerniak jest czymś tak okropnym, ale można przez to przejść, jak jest szybciutko wykryty, a można go też nie przeżyć – podsumowała aktorka.

Monika Krzywkowska wspomniała też, że mimo otrzymania szybkiej pomocy wciąż towarzyszył jej lęk. Kiedy dowiedziałam się o tym, że jestem chora i co to jest, to poza tym lękiem, który się pojawił, dosyć szybko dostałam pomoc. Wielkie szczęście i wielka wdzięczność. Natomiast nawet jak już ją dostałam, to wciąż nie byłam pewna, co dalej ze mną. Pamiętam, że wyglądałam przez okno w szpitalu na ludzi na przystanku, którzy gdzieś jadą albo wracają z siatkami z zakupami i wydawało mi się to największym szczęściem, że mogą sobie na tym przystanku stać i że robią sobie zakupy – podkreśliła.

Zagłosuj

Badasz się regularnie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/SW