Zamknij

Muzułmańska reklama z zamachowcem stała się internetowym hitem

Redakcja
31.05.2017 14:21
Reklmama z zamchowcem
fot. screen

Już kilka milionów osób obejrzało w internecie reklamę, w której pojawia się terrorysta próbujący dokonać zamachu. Zgadzacie się z jej przesłaniem?

Reklama ma pokazywać, że islam jest religią pokoju i miłości - nie terroru. Fabuła spotu dokładnie to uwypukla.

Widać najpierw dziecko w szkole, potem mężczyznę siedzącego przy stole, pieczołowicie lutującego jakieś kabelki. Jest później obraz młodej pary, która przygotowuje się do zaślubin; wreszcie widać nawet podobiznę chłopca z Aleppo, którego zdjęcie po zamachach w Syrii obiegło cały świat jako symbol cierpienia. Mężczyzna lutujący kabelki to zamachowiec, który chce zdetonować bombę w autobusie, dlatego wydaje się, że reklama będzie bardzo poważna. Ostatecznie okazuje się, że ludzie pojawiający się w tej reklamie próbują zamachowca "rozbroić" i przekonać do tego, że islam jest religią pokoju, której przesłanie niesie się rozmową, a nie siłą.

"Zmierz się z wrogiem w pokoju, nie w wojnie. Przekonuj innych wyrozumiałością, nie siłą. Czcij Boga z miłością, nie terrorem. Zbombardujmy przemoc miłosierdziem, zbombardujmy złudzenia prawdą. Zbombardujmy ekstremizm dla lepszego życia" - śpiewają bohaterowie reklamy. "Będziemy walczyć z atakami nienawiści słowami miłości" - czytamy w końcowych napisach.

Co ciekawe, w spocie pojawiły się także osoby, które przeżyły zamachy terrorystyczne.

Reklama przygotowana została przez firmę telekomunikacyjną Zain i cieszy się ogromną popularnością. Tylko na YouTube widziało ją już ponad 3,6 mln osób. Pod filmikiem pojawiły się setki komentarzy.

"Bardzo podoba mi się przekaz tej reklamy. Jestem hiszpańskim katolikiem, ale szanuję wszystkie religie, bo najważniejszą rzeczą nie jest to, w co wierzysz, tylko jak traktujesz innych i jak okazujesz im miłość". "Niech to piękne przesłanie miłości, światła i pokoju wypełni tych, których serca napełnione są ciemnością".

A Wam jak się podoba przesłanie, które płynie z tej reklamy?

RadioZET.pl/SA