Zamknij

Natalia Kukulska po raz pierwszy odwiedziła miejsce, w którym zginęła jej mama Anna Jantar. Opublikowała emocjonalny wpis

Sylwia Wamej
15.03.2019 14:53
Natalia Kukulska odwiedziła miejsce katastrofy samolotu, w której zginęła jej mama
fot. Instagram.com/ Natalia Kukulska

Natalia Kukulska w 39. rocznicę katastrofy samolotu, w której zginęła jej mama Anna Jantar, zdecydowała się po raz pierwszy odwiedzić miejsce wypadku. Na Instagramie opublikowała emocjonalny wpis.

Natalia Kukulska odwiedziła miejsce, w którym zginęła jej mama Anna Jantar

Natalia Kukulska nigdy wcześniej nie odwiedzała miejsca, w którym zginęła jej mama Anna Jantar. W 39. rocznicę katastrofę samolotu Ił-62 odwiedziła miejsce wypadku Fort VI Twierdzy Warszawa.

Natalia Kukulska opublikowała na Instagramie zdjęcia oraz filmik, które okrasiła wzruszającym i emocjonalnym komentarzem.

Kiedyś to musiało nastąpić. Dziś po raz pierwszy odważyłam się pojechać na miejsce katastrofy samolotu, w którym zginęła moja mama. Miejsce to jest upamiętnione pomnikami ofiar i muralem, na którym widnieje portret mojej mamy i kapitana Pawła Lipowczana. Zaświeciło na chwilę słońce i spotkałam niezwykle taktownego pana Arka, taksówkarza, którego przyjaciel był pierwszym świadkiem tej tragedii. Przychodzi zawsze tego dnia. Nie odważył się powiedzieć tego, co wie od przyjaciela, gdy spojrzał mi w oczy. Bardzo to doceniam. Tym samym powiedział wszystko... czy jest sens wracać do dramatycznych szczegółów, otwierać rany...? Sensem jest jedynie ocalić od zapomnienia” – napisała artystka na portalu społecznościowym.

Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 roku w katastrofie lotniczej samolotu lł-62 należącego do PLL LOT. Samolot „Mikołaj Kopernik”, który leciał z Nowego Jorku do Warszawy, rozbił się na Okęciu, podchodząc do lądowania.

RadioZEt.pl/ SW