Zamknij

Nergal o „podwójnych standardach” w odniesieniu do klipu sióstr Godlewskich

Redakcja
08.06.2018 12:17
Nergal Adam Darski
fot. Instagram

Piosenka na Mundial sióstr Godlewskich nie jest żadnym hitem, jednak ze względu na prowokacyjny klip i nagość wzbudza zainteresowanie internautów. Wielu widzi w tym obrażanie barw narodowych i nie kryje oburzenia. Zareagował na to Nergal, lider Behemotha.

Adam Darski w swoim wpisie na Facebooku bezpośrednio odniósł się do tego, w jaki sposób traktowani są artyści w Polsce (jeśli takiego określenia użyć można w odniesieniu do Godlewskich).

Jak zauważa lider Behemotha, całkiem niedawno było on ścigany za bluźnierstwa i znieważanie polskich symboli narodowych. Przypomina też sprawę Jasia Kapeli, który został skazany za przeróbkę polskiego hymnu mającą zwrócić uwagę na traktowanie sprawy imigrantów w naszym kraju. Teraz jednak, kiedy Godlewskie paradują „ubrane” prawie jedynie w biało-czerwoną farbkę, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro czy Ordo Iuris nie reagują.

Nergal zauważa, że jest liberałem i sam nie ma nic przeciwko takiej „rozrywce” – skoro znajduje swoją publiczność – jednak jest to ewidentny przykład podwójnych standardów, jakie panują w Polsce.

„Niedawno polski rząd ścigał mnie i rodzinę Behemota za znieważanie polskiego godła... bluźnierstwa, jak to określili […]. Krótko przedtem poeta Jaś Kapela został skazany za podobne wykroczenia: za twórczą reinterpretację polskiego hymnu narodowego, czym podkreślił problemy z podejściem do imigracji i uchodźców w naszym kraju […]. A teraz... Nie mam słów, by wyrazić swoje uczucia, widząc tę oczywistą hipokryzję. Mówiłem to wcześniej, powiem to i teraz. Jestem liberalnym i rozsądnym człowiekiem – jeśli jest publiczność dla tego rodzaju rozrywki... pieprzyć to […]. Po prostu nie mogę pojąć tego przeoczenia Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry; Ordo Iuris, wspierane przez moich rodaków, doskonale wypełnia podwójne standardy: polityczne, społeczne i kulturalne. Nie mogę znieść oddychania tym samym powietrzem” – napisał rozgoryczony Darski.

Pod postem Darskiego pojawiły się setki komentarzy od osób z całego świata.

„Całkowicie zgadzam się z tym, co napisałeś” – pisze do Nergala internauta. „Nie mogę pojąć jak nadruk na koszulce bez jakiejkolwiek nagości [mowa o koszulce promocyjnej Behemotha na trasę „Rzeczpospolita Niewierna”] może być bardziej obraźliwy niż wielka opalona d**a z flagą narodową w tle. To jest nieakceptowalne”.

„Obrażanie nie tylko symboli, ale i Polaków. Mnie na przykład obraża takie pokazywanie «polskości» i kibiców, bo akurat kibiców reprezentacji mamy jednych z najlepszych na świecie (nie tylko w piłce nożnej). Poza tym to zamach na jakiekolwiek wartości estetyczne... Wiadomo, gust rzecz osobista no ale bez jaj...”

Ciekawe, czy post Nergala spotka się z odpowiedzią Zbigniewa Ziobry.

RadioZET.pl/SA