Zamknij

Nie żyje muskularny kangur Roger, który zachwycił świat

Redakcja
11.12.2018 13:57
Kangur Roger
fot. Instagram

To był najsłynniejszy kangur świata. Muskularny Roger był bohaterem wielu memów, a dla walczących o umięśnioną sylwetkę był nawet inspiracją do ćwiczeń. Niestety słynny zwierzak zakończył swoje życie.

Zagraniczne media informują, że słynny Roger z kangurzego rezerwatu w Alice Springs kilka dni temu zakończył swoje 12-letnie życie. Kangur, znany ze swojej muskularnej budowy, zmarł w sobotę, 8 grudnia. Od kilku lat chorował na artretyzm i tracił wzrok. Stopniowo zwierzę z licznych memów poddawało się presji czasu. Kangury na wolności dożywają około 10 lat, zatem 12-letni Roger zdecydowanie był już sędziwym dziadkiem. Po jego śmierci Instagram został zalany zdjęciami z czasów, kiedy zwierzak był prawdziwym osiłkiem z Alice Springs.

Kangur Roger nie żyje

Sławę Rogerowi przyniosło zdjęcie z 2015 roku, na którym zwierzak miażdży metalową puszkę własnymi łapami. Fotka obiegła cały świat i dała początek setkom memów i grafik w sieci. Jak informują australijskie media, kangur odszedł spokojnie, leżąc w swoim ulubionym miejscu w rezerwacie, gdzie zwykł chronić się przed promieniami słońca. Tam też został pogrzebany. Do Alice Springs napływają wyrazy współczucia z całego świata.

Chris „Brolga” Barnes, opiekun Rogera, zamieścił w sieci pożegnalne wideo, w którym opowiada o tym, jak po raz pierwszy spotkał swojego kangurzego przyjaciela.

RadioZET.pl/SA