Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nie żyje muskularny kangur Roger, który zachwycił świat

11.12.2018 13:57

To był najsłynniejszy kangur świata. Muskularny Roger był bohaterem wielu memów, a dla walczących o umięśnioną sylwetkę był nawet inspiracją do ćwiczeń. Niestety słynny zwierzak zakończył swoje życie.

Kangur Roger fot. Instagram

Zagraniczne media informują, że słynny Roger z kangurzego rezerwatu w Alice Springs kilka dni temu zakończył swoje 12-letnie życie. Kangur, znany ze swojej muskularnej budowy, zmarł w sobotę, 8 grudnia. Od kilku lat chorował na artretyzm i tracił wzrok. Stopniowo zwierzę z licznych memów poddawało się presji czasu. Kangury na wolności dożywają około 10 lat, zatem 12-letni Roger zdecydowanie był już sędziwym dziadkiem. Po jego śmierci Instagram został zalany zdjęciami z czasów, kiedy zwierzak był prawdziwym osiłkiem z Alice Springs.

Kangur Roger nie żyje

Sławę Rogerowi przyniosło zdjęcie z 2015 roku, na którym zwierzak miażdży metalową puszkę własnymi łapami. Fotka obiegła cały świat i dała początek setkom memów i grafik w sieci. Jak informują australijskie media, kangur odszedł spokojnie, leżąc w swoim ulubionym miejscu w rezerwacie, gdzie zwykł chronić się przed promieniami słońca. Tam też został pogrzebany. Do Alice Springs napływają wyrazy współczucia z całego świata.

Chris „Brolga” Barnes, opiekun Rogera, zamieścił w sieci pożegnalne wideo, w którym opowiada o tym, jak po raz pierwszy spotkał swojego kangurzego przyjaciela.

RadioZET.pl/SA

Oceń