Zamknij

Film "Angry Birds 2" w kinach od 20 września

Film "Angry Birds 2" w kinach od 20 września
fot. Materiały prasowe

Sequel, ciepło przyjętego hitu „Angry Birds Film” z 2016 roku, trafi do kin 20 września 2019 roku. Premiera filmu przypada na czas 10. rocznicy gry Angry Birds, która stanowi podstawę fabularną do obu części animacji.

Początek filmu to nawiązanie do pierwszej części. Król świń, Leonard, planuje zemstę na ptakach, po tym jak zniszczyli całe Świńskie Miasto i uratowali swoje jajka. Jednak gdy nad ptasią wyspę nadlatuje lodowata kula, którą wysłał tajemniczy fioletowy ptak Zeta, mieszkańcy skłóconych dotąd wysp zawiążą pakt pokojowy, aby wspólnie działać przeciwko nowoprzybyłemu zagrożeniu.

Za reżyserię filmu odpowiada Thurop Van Orman ("Pora na przygodę!"). Wspiera go John Rice, a Peter Ackerman ("Epoka lodowcowa") pisze scenariusz. W oryginalnej wersji językowej bohaterom głosu użyczają takie gwiazdy jak: Jason Sudeikis jako Czerwony, Josh Gad jako Chuck, Danny McBride jako Bomba, Peter Dinklage jako Mocarny Orzeł, Bill Hader jako Król Leonard, Leslie Jones jako Zeta, Awkwafina jako Courtney oraz Brooklynn Prince jako Zoe. W pozostałych rolach pojawią się Dove Cameron, Sterling K. Brown, Rachel Bloom, Zach Woods oraz Nicki Minaj.

 

W Polsce na fanów filmu czeka także seria wyjątkowych imprez, które startują już 10 sierpnia. W programie znajdują się m.in.: muzyczny interaktywny show, w którym dzieci spotkają się z kolorowymi Angry Birds, zieloną świnką oraz… pisklakami, gdzie najmłodsi będą mieli możliwość przybicia z nimi piątki i wspólnych zdjęć.

Interesująco zapowiada się także Strefa Frozen, w której dzieci wchodzą do kostek lodu, w których czekają na nich bohaterowie animacji. Będzie też Strefa SONY PlayStation VR z grą „The Angry Birds Movie 2 VR” oraz strefa warsztatowa z zabawami plastycznymi i malowaniem buziek. Wstęp na wszystkie wydarzenia z cyklu jest wolny, a szczegółowy plan znajdziecie poniżej:

AB2_mapa_imprezy_V2

Regulamin imprez oraz szczegółowy wykaz atrakcji znajdziecie tutaj.

A wszystko zaczęło się od gry Rovio Entertainment, gdzie gracze używają procy, z której strzela się za pomocą ptaków w kierunku świń umiejscowionych na różnych strukturach. Seria zadebiutowała na rynku w 2009 roku. Do tej pory ukazało się ponad dwadzieścia wariantów gry, m. in. „Angry Birds Star Wars”, „Angry Birds Epic” czy „Angry Birds Evolution”.