Zamknij

Nowoczesna pomyliła daty i powstania na Twitterze

Redakcja
19.04.2018 15:49
Nowoczesna
fot. Twitter

Partia Nowoczesna umieściła na Twitterze wpis, z którego wynika, że jej przedstawiciele wzięli udział w uroczystej sesji Rady Miasta na Zamku Królewskim zorganizowanej z okazji... 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Wpadka stała się hitem sieci.

Nowoczesna pomyliła daty i powstania na Twitterze

Administratorzy partii Nowoczesna chyba żyją w innej rzeczywistości. W rzeczywistości na Zamku Królewskim rozpoczęła się bowiem uroczysta sesja Rady Warszawy z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Przypomnijmy dla porządku — powstanie w getcie wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Powstanie Warszawskie trwało natomiast od 1 sierpnia do 2 października 1944 roku. 

73. lata temu miała miejsce natomiast operacja berlińska, czyli ofensywna Armii Czerwonej i LWP przeprowadzona między 16 kwietnia a 9 maja 1945 roku na froncie wschodnim drugiej wojny światowej siłami 1. i 2. Frontu Białoruskiego oraz 1. Frontu Ukraińskiego. Jej celem było zdobycie Berlina, ale chyba nie o to Nowoczesnej chodziło...

Internauci szybko dostrzegli wpadkę. „Rysiek! Znowu się dorwałeś do Twittera ” — napisał w sieci jeden z internautów. Ktoś inny zapytał: „Czy profil Nowoczesnej obsługuje Fundacja PFN?”.

Cóż, wpadki zdarzają się każdemu, ale o tej partia Nowoczesna chyba długo nie zapomni...

RadioZET.pl/SI