Zamknij

Pamiętasz Claudię Schiffer? Tak dziś wygląda ikona świata mody [FOTO]

Redakcja
22.11.2017 14:35
Pamiętasz Claudię Schiffer? Tak dziś wygląda ikona świata mody [FOTO]
fot. EAST NEWS/AFP

Claudia Schiffer to jedna z najsłynniejszych modelek w całej historii modelingu. Niemka robiła furorę na wybiegach w latach dziewięćdziesiątych i współpracowała z największymi domami mody. Stała się chodzącą legendą oraz inspiracją dla młodszych koleżanek. Dziś ma już blisko 50 lat i wciąż prezentuje się fenomenalnie.

Jej kariera rozpoczęła się w 1987 roku, kiedy nie była jeszcze nawet pełnoletnią osobą. W ciągu zaledwie kilku lat popularność Schiffer wzrosła do niebywałych rozmiarów, a młoda dziewczyna stała się jedną z najważniejszych gwiazd świata mody.

Mało komu udało się współpracować z tyloma znanymi markami. Claudia była twarzą m.in. Chanel, Versace, Dolce & Gabbana, Dior, Balmain czy Louis Vuitton. Zgodnie z Księgą Rekordów Guinnessa, może pochwalić się największą liczbą okładek magazynów ze wszystkich modelek w historii.

Dziś gwiazda świętuje 30 lat pracy w branży modelingu. W związku z okrągłą rocznicą wydała nową, blisko trzystustronicową książkę zawierającą najlepsze momenty oraz zdjęcia w swojej karierze.

Schiffer pojawiła się niedawno na gali rozdania nagród Bambi w Berlinie i znów zachwyciła fotoreporterów, jak również internautów. Bardzo zmieniła się od czasów, kiedy była najważniejszą modelką świata?

RadioZET.pl/PK