Zamknij

Peta Wilson zagrała główną bohaterkę w "Nikicie". Jak dziś wygląda?

Sylwia Wamej
25.09.2019 16:24
Peta Wilson
fot. SIPA/ East News

Peta Wilson była gwiazdą lat 90. w serialu "Nikita". Na ekranie wręcz elektryzowała i przyciągała widzów jak magnes. Za rolę w produkcji piękna Australijka zebrała świetne recenzje. Co dziś porabia i jak wygląda 48-letnia aktorka?

Peta Wilson: Co dziś robi i jak wygląda Peta Wilson?

Peta Wilson widzom najbardziej znana jest z roli pięknej i niebezpiecznej Nikity. Dla 48-letniej dziś Pety rola bezdomnej dziewczyny, która znalazła się w kłopotach, była przełomowa w karierze. To była jej pierwsza duża kreacja, która dała jej międzynarodową sławę. Krytycy zarzucali jej co prawda, że w scenach akcji nie była idealna. Jednak jej ekranowa charyzma i gra aktorska porwała miliony widzów.

To właśnie Peta wiedziała, jak rozwinąć postać i jak dać jej "to coś". Choć wcześniej, tuż przed powstaniem "Nikity" Peta nie była debiutantką i miała na swoim koncie role w serialach, to właśnie kreacja w "Nikicie" otworzyła jej drzwi do kariery.

Podczas kręcenia 4. sezonu Bryan Singer zaproponował jej rolę Jean Grey w filmie "X-Men". Aktorka odmówiła. Związana pięcioletnim kontraktem z producentami "Nikity", Peta Wilson nie zgodziła się na warunki, jakie jej zaproponowano w zamian za zgodę na udział w "X-Menie", (m.in. przedłużeniem umowy na serial o dwa lata, brak zmian w wynagrodzeniu). Serial "Nikita" z udziałem Petry zakończył się w 2001 roku.

Później posypały się liczne propozycje. Widzowie mogli oglądać Petrę w filmach takich jak m.in. "Superman: Powrót", "Malibu-Atak rekinów" oraz "CSI: Miami". Ostatni film, w którym wzięła udział pochodzi z 2015 roku. Zagrała wtedy w produkcji "Dutch Kills". Oprócz aktorstwa Peta próbowała też swoich sił jaki projektantka. W 2012 roku pod pseudonimem Wylie Wilson zadebiutowała jako projektantka bielizny na łamach włoskiego wydania magazynu "Vogue". Prywatnie była związana z m.in. z brytyjskim reżyserem - Damianem Harrisem. W 2002 roku na świat przyszedł ich syn -  Marlowe. Fani aktorki mogą podejrzeć ją w sieci, gdzie prowadzi swój Instagram. Gwiazda chętnie publikuje zdjęcia m.in. z podróży. Nie brakuje też jej starych zdjęć z czasów serialu "Nikita".

Peta Wilson przez kilka lat była modelką. Postawiła jednak na aktorstwo

Peta Wilson urodziła się 18 listopada 1970 roku w Sydney. Przez to, że jej ojciec był wojskowym, mała Peta często zmieniała miejsca zamieszkania razem z rodziną. Kilka lat spędziła m.in. w Papui Nowej Gwinei, gdzie zachorowała na malarię. Przez kilka lat Peta pracowała jako modelka, jednak stwierdziła, że aktorstwo to jest to, czym chciałaby się zająć. Studiowała u m.in. Arthura Mendozy z the Actors Circle Theater w Los Angeles. Prywatnie była związana z m.in. z brytyjskim reżyserem - Damianem Harrisem. W 2002 roku na świat przyszedł ich syn -  Marlowe. 

Zagłosuj

Oglądałeś/ łaś serial "Nikita"?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW