Zamknij

100 tysięcy za kilka piosenek? Tyle zarobią w Sylwestra gwiazdy estrady

Redakcja
18.12.2018 11:01
100 tysięcy za kilka piosenek? Tyle zarobią w Sylwestra gwiazdy estrady
fot. Krzysztof Radzki/East News

Sylwestrowa noc to dla gwiazd estrady czas wytężonej pracy. Jednak za koncerty w tym szczególnym terminie inkasują ogromne kwoty. Kilkadziesiąt tysięcy złotych za kilka piosenek to normalna stawka. Kto w tym roku zarobi najwięcej?

Już za 13 dni Sylwester, po raz kolejny na całym świecie hucznie pożegnamy stary rok, a z nadzieją powitamy nowy. Jak co roku mieszkańcy dużych miast i mniejszych miejscowości będą bawić się do białego rana przy dźwiękach ulubionych hitów. Ozdobą sylwestrowej nocy niezmiennie są występy popularnych artystów. Nie inaczej jest w naszym kraju. Organizatorzy co roku zapraszają na swoje imprezy znanych wykonawców, którzy mają przyciągnąć pod scenę tłumy fanów, a przed telewizory tłumy widzów. Nie jest tajemnicą, że najgorętsze nazwiska krajowego show-biznesu otrzymują za sylwestrowe koncerty ogromne pieniądze. Również pożegnanie roku 2018 to dla wielu artystów prawdziwy czas żniw.

ZOBACZ: Sylwester miejski Warszawa / Zakopane / Kraków / Wrocław: Kto wystąpi?

Edyta Górniak
fot. Damian KLAMKA/East News

Kto zarobi najwięcej w Sylwestra?

„Super Express” dotarł do informacji na temat stawek polskich gwiazd za występ na sylwestrowym koncercie. Według informacji dziennika najwyżej wycenioną artystką w tym roku została Edyta Górniak. Piosenkarka ma za występ w Warszawie otrzymać nawet 120 tysięcy złotych. Niewiele mniej, 100 tysięcy złotych, ma zainkasować Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Również o 100 tysięcy bogatszy będzie Sławomir, on jednak otrzyma taką gażę za zagranie dwóch koncertów. Nie ma jednak tego złego, według informacji „Super Expressu” organizatorzy dla jego wygody zapewnili transport samolotem.

90 tysięcy złotych za występ ma zarobić Maryla Rodowicz. O 10 tysięcy mniej zainkasuje Agnieszka Chylińska. Również Michał Szpak, Michał Wiśniewski i Ewa Farna nie mogą narzekać na wysokość gaży. Artyści mają zarobić, odpowiednio, 70, 60 i 60 tysięcy złotych.

Wysoko notowane są także gwiazdy disco polo. Zenon Martyniuk ma przywitać nowy rok bogatszy o 50 tysięcy złotych, o 10 tysięcy mniej otrzymają członkowie zespołu Boys.

ZOBACZ TEŻ: Sylwester w górach: TOP 5 miejsc

Sławomir i Kejra
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

RadioZET.pl/se.pl/MF