Zamknij

49-letni Billy Porter zadał szyku na Oscarach w sukni. Za kreacją stoi ważne przesłanie

Redakcja
25.02.2019 12:00
Billy Porter pojawił się na oscarowej gali w balowej sukni
fot. Instagram.com/ Billy Porter

To była kreacja inne niż te, które widzieliśmy u mężczyzn na oscarowej gali. Artysta i performer Billy Porter, który komentował ceremonię dla jednej ze stacji telewizyjnych, zwrócił na siebie uwagę, prezentując się w balowej, czarnej sukni do ziemi. Swoim strojem chciał zwrócić uwagę na jedną z najważniejszych wartości, o których powinien pamiętać każdy.

Billy Porter przyszedł na Oscary w balowej sukni

Podczas gdy moda męska na oscarowym dywanie jest klasyczna i elegancka, Billy porter postawił na ekstrawagancję. Performer i piosenkarz, znany m.in. z musicalu „Kingy Boots” oraz serialu „Pose” zadał szyku na Oscarach  w balowej sukni do ziemi. Stylizacja gwiazdora składała się z dopasowanego żakietu w smokingowym stylu, białej koszuli oraz aksamitnej sukni do ziemi bez ramiączek z krynolinową spódnicą. Kreacja pochodzi z kolekcji Christiana Siriano.

Za stylizacją Billy'ego Portera na Oscarach stoi ważne przesłanie

Stylizacja jest wyjątkowa dla Portera, ale nie dlatego, że przypomina strój draq queen. Jak powiedział w jednym z wywiadów, jest po prostu mężczyzną w sukience.

– Chcę, żeby ludzie zrozumieli, że nie muszą czegoś rozumieć czy nawet się z tym zgadzać. Ale wszyscy musimy się szanować – powiedział w rozmowie z magazynem „Vogue”.

Zresztą, to nie pierwszy raz, gdy modowy wybór Portera wzbudza wielkie emocje. Artysta, prywatnie mąż aktora Adama Smitha, na rozdaniu Złotych Globów zadał szyku w fantazyjnym garniturze, do którego przyczepiona była różowa peleryna. „Styl Billy'ego Portera na czerwonych dywanach przełamuje bariery” – pisały amerykańskie media.

Warto podkreślić, że Billy Porter pojawił się na czerwonym dywanie w związku z prowadzeniem Oscarów dla jednej z telewizji – od strony modowej. Tymczasem sam stał się bohaterem kolorowej prasy i portali rozrywkowych.

RadioZET.pl/ SW