Zamknij

8-latka gwiazdą modelingu. Została okrzyknięta „najpiękniejszą dziewczynką na świecie”

Redakcja
30.07.2018 13:53
Anna Pavaga 8-letnia modelka
fot. Instagram

Anna Pavaga ma 8 lat, ale karierę w modelingu robi już... od trzeciego roku życia. 8-latkę okrzyknięto najpiękniejszą dziewczynką na świecie. Na Instagramie śledzi ją pół miliona osób.

Nie od dziś wiadomo, że w modelingu kariera zaczyna się bardzo wcześnie. Wśród modelek panuje przekonanie, że trzeba zacząć, jeszcze będąc nastolatką, a zbliżając się do trzydziestki, jest się już weteranką wybiegów. Co jednak powiedzieć w odniesieniu do małoletnich modelek, dziewczynek mających po kilka lat? Czy to konieczność, czy już przesada? Trudno powiedzieć, ale jednym z dowodów na to, że karierę modelki można dziś zacząć bardzo wcześnie, jest Anna Pavaga – rosyjska gwiazda z Sankt Petersburga.

Pavaga ma 8 lat i już... 5-letnie doświadczenie jako modelka. Jej profil na Instagramie śledzi blisko 500 tysięcy osób, a media nazwały ją „najpiękniejszą dziewczynką na świecie”. W jej kanałach social-mediowych każdego dnia pojawiają się nowe zdjęcia w „dorosłych” stylizacjach i pozach. Właśnie na ten element zwracają uwagę przeciwnicy pracy w modelingu już w tak młodym wieku. Według nich ogromna popularność może bardzo zachwiać rozwojem dziecka, wystawić je na wszelkie „pokusy” dorosłego życia. Tymczasem 8-latka powinna po prostu bawić się lalkami, zamiast pozować do zdjęć i koncentrować się wokół lajków w sieci.

Pracujące dzieci to temat bardzo kontrowersyjny, a Anna Pavaga nie jest pierwszą tak znaną dziecięcą modelką. Problem w tym, że w tej branży bardzo szybko „wyrasta się” z obiektywu, a nieukształtowana jeszcze psychika dziecka może w różny sposób reagować na malejące zainteresowanie.

Zagłosuj

Dzieci nie powinny pracować, niezależnie od branży. Zgadzasz się?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/SA