Zamknij

Adam Ferency zjawił się nietrzeźwy na spotkaniu w Świdnicy. Aktor przeprasza

01.10.2021 11:01
Adam Ferency
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EATS NEWS

Adam Ferency zjawił się w Świdnickim Ośrodku Kultury, żeby spotkać się z fanami, ale spotkanie przerwano po 30 minutach z powodu niedyspozycji gościa. Aktor przyznał się, że był pod wpływem alkoholu. - Ta sytuacja nie powinna była się zdarzyć - powiedział, przepraszając za swoje zachowanie. 

Adam Ferency to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Stworzył setki niezapomnianych kreacji zarówno w teatrze, jak i w filmie i produkcjach serialowych. Do jego najsłynniejszych ról należą porucznik Morawski w "Przesłuchaniu", pułkownik Kizior w "Pułkowniku Kwiatkowskim" czy ojciec Kleofas w "Jasminum", a także role w "Bożej podszewce", "Ogniem i mieczem", "1920 Bitwa Warszawska" czy "Zimnej wojnie". Widzowie małego ekranu pokochali go przede wszystkim za postać Konrada w serialu TVN "Niania", sympatycznego kamerdynera rodziny Skalskich. 

Emilia Stachurska: Jak wygląda dziś Zuzia Skalska z serialu "Niania"?

Adam Ferency zjawił się nietrzeźwy na spotkaniu w Świdnicy 

Adam Ferency został zaproszony na spotkanie z wielbicielami w Świdnickim Ośrodku Kultury. Aktor miał porozmawiać m.in. na temat książki "Nie i tak. Adam Ferency w rozmowie z Mają Jaszewską". Zgromadzeni jednak prędko spostrzegli, że aktor zdradza oznaki niedyspozycji: z trudnością formułował zadania, odpowiadał nieskładnie i zbaczał z tematu.

Osoby uczestniczące w spotkaniu relacjonują, że Ferency mówił o Bogu i podkreślał, że sam jest niewierzący, nawiązał także do polityki, m.in. namawiał zgromadzonych, żeby nie głosowali na Jarosława Kaczyńskiego. 

Organizatorzy zdecydowali się przerwać spotkanie po 30 minutach. Na profilu Świdnickiego Ośrodka Kultury pojawił się komunikat. 

Szanowni Państwo w związku z niedyspozycją Gościa Alchemii - Adama Ferencego spotkanie zostało przerwane przez organizatorów. Jest nam niezmiernie przykro w związku z zaistniałą sytuacją. Przepraszamy wszystkich widzów - czytamy. 

Adam Ferency poproszony o komentarz przez Onet przyznał się, że był pod wpływem alkoholu. Aktor przeprosił za zajście, tłumacząc, że był to przypadek i bardzo żałuje swojego zachowania. 

Organizatorka przerwała to spotkanie, uzasadniając to moją niedyspozycją. Fakt, byłem nietrzeźwy. Bardzo tego żałuję. To był przypadek. Ta sytuacja nie powinna się zdarzyć. Ale tak się czasami zdarza - wyjaśnił. 

Piaseczny przeprasza Martynę Wojciechowską za wypowiedź w TZG. "Ale się narobiło znowu"

EN_01319455_0005
fot. WACLAW KLAG/REPORTER/EAST NEWS
EN_01184601_8307
fot. TRICOLORS/East News
EN_01184601_7551
fot. TRICOLORS/East News