Zamknij

Adele przerwała wywiad. Matt Doran zawieszony przez stację. Czym naraził się gwieździe?

22.11.2021 09:14
Adele
fot. CBS/Ferrari Press/East News

Adele, jedna z największych gwiazd światowej muzyki, promuje swój najnowszy album. Artystka przerwała wywiad z dziennikarzem Mattem Doranem, który został za to zawieszony. Czym naraził się gwieździe?

Adele to jedna z najpopularniejszych i najbardziej uzdolnionych światowych piosenkarek, od lat doceniana przez krytyków i uwielbiana przez rzesze fanów na całym globie. Brytyjska gwiazda karierę rozpoczynała od utworów publikowanych w serwisie Myspace. Szybko otrzymała kontrakt płytowy, a jej debiutancki album "19" wstrząsnął światowym rynkiem muzycznym, siedmiokrotnie pokrywając się platyną. Artystka została obsypana nagrodami, płyty biły sprzedażowe rekordy, a hity takie jak "Rolling in the Deep", "Hello" czy nagrodzone statuetką Oscara "Skyfall" przeszły do historii muzyki.

19 listopada 2021 roku premierę miała wyczekiwana przez fanów czwartą płytę. Album "30" pojawił się po sześciu latach i jest jednym z największych muzycznych wydarzeń na świecie. Sama artystka stara się mocno promować wydawnictwo dzięki koncertom i wywiadom udzielanym mediom. Wystąpiła między innymi w "Weekend Sunrise", popularnym śniadaniowym formacie emitowanym na antenie stacji Seven Network. Rozmowa gwiazdy z Mattem Doranem jest głośno komentowana w mediach, ponieważ dziennikarz został po niej zawieszony. Co takiego się wydarzyło?

Adele przerwała wywiad. Telewizja zawiesiła dziennikarza Matta Dorana

Jak informuje portal Daily Mail, wywiad Dorana z Adele zakończył się skandalem. Dziennikarz miał wypytywać artystkę wyłącznie o życie osobiste, a gdy ta sama zapytała go, co sądzi o jej najnowszej płycie, odparł, że nawet jej nie przesłuchał. Zdenerwowana wokalistka miała zakończyć rozmowę. 

- Doran rzekomo stwierdził, że nie słuchał płyty. Mówi się, że obrażona Adele zakończyła wywiad, chociaż inne źródła twierdzą, że stało się to jeszcze zanim skonfrontowała się z dziennikarzem. Chociaż rozmowa została nagrana, wytwórnia Sony, do której należy Adele, podobno odmówiła telewizji Seven Network prawa do emisji jakiejkolwiek jej części - czytamy.

Seven Network po aferze miała na dwa tygodnie usunąć dziennikarza z programu. Rzeczywiście, Matt niezbyt dobrze przygotował się do rozmowy z wokalistką, a w tle miały przewijać się duże pieniądze. Stacja miała bowiem wydać milion dolarów na prawa do wyżej wymienionego wywiadu, a także emisji koncertu Adele oraz jej rozmowy z Oprah Winfrey.