Zamknij

Instagram usunął konta followersów. Gwiazdy straciły miliony

Redakcja
15.02.2019 12:41
Instagram usunął konta followersów. Gwiazdy straciły miliony
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

W wyniku walki Instagrama z plagą botów i nieaktywnych kont wiele gwiazd straciło duże ilości followersów. Najmocniej ucierpiały Ariana Grande i Kylie Jenner, ale problem dotknął również polskich celebrytów, między innymi Annę Lewandowską.

Instagram to dla wielu gwiazd nie tylko sposób na komunikację z fanami czy dzieleniem się swoim życiem, ale również źródło dochodu. Różnego rodzaju influencerki i blogerki opierają na serwisie całą swoją karierę, a kampanie reklamowe dużych marek przeprowadzane za jego pośrednictwem to norma. Przypomnijmy, że Małgorzata Rozenek reklamowała na Instagramie nawet kosiarki do trawy.

Oczywiście wyznacznikiem popularności w serwisie jest liczba obserwujących profil osób, czyli followersów. Gwiazdy dbają nie tylko zdobywanie nowych fanów, ale też nie chcą tracić wielbicieli, którzy już śledzą ich życie. Noc z wtorku na środę była dla wielu osób bardzo trudna. Wiele kont straciło followersów, a straty niektórych liczy się w milionach.

Instagram logo
fot. Reporters / STG/REPORTER

Gwiazdy straciły followersów na Instagramie

Największe gwiazdy Instagrama, takie jak Kylie Jenner czy Ariana Grande, mają ponad 100 milionów obserwatorów. A w zasadzie miały, ponieważ straciły ich nawet po kilka milionów w nocy z wtorku na środę. Jest to efektem walki Instagrama z lawinowo pojawiającymi się kontami botów oraz profili nieaktywnych. Najwyraźniej przeprowadzono masową czystkę podejrzanych kont, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. Potwierdza to oświadczenie opublikowane na Tweeterze.

– Zdajemy sobie sprawę z problemu, który spowodował zmianę liczby obserwujących na niektórych kontach. Pracujemy nad rozwiązaniem tak szybko, jak to możliwe.

>>Jak odzyskać usunięte lub zablokowane konto na Instagramie?

Problem znikających followersów dotyczy rzecz jasna nie tylko światowych sław. Również polskie celebrytki i influencerki zostały ofiarą czystki przeprowadzanej w serwisie. Problem dotknął między innymi Annę Lewandowską, Maffashion i Jessikę Mercedes. Czas pokaże, jak bardzo algorytm Instagrama się pomylił i czy wszystkich utraconych fanów uda się odzyskać.

RadioZET.pl/MF